KAM NA VÝLET / Muzea a skanzeny

Popis: Expozice veteránů v Zelenohorské poště v Nepomuku.
Expozice veteránů v Zelenohorské poště v Nepomuku.
Autor / zdroj: nepomuk.cz

Expozice veteránů ukazuje předválečné i poválečné motocykly

NEPOMUK

Předválečné i poválečné motocykly české i zahraniční výroby a množství dalších exponátů, jakými jsou dobové fotografie, plakáty či staré filmové nahrávky zachycující slavné motocyklové závody. To všechno můžete obdivovat v Expozici veteránů na Zelenohorské poště v Nepomuku.

Máte rádi staré věci a zejména motocykly? Pak si při návštěvě Nepomuka určitě nenechte ujít Expozici veteránů na Zelenohorské poště. V citlivě zrekonstruovaných prostorách původních hospodářských budov a stájí budete moci obdivovat předválečné i poválečné motocykly české i zahraniční výroby a množství dalších exponátů.

Další část expozice Nepomucký trojúhelník vám přiblíží prostřednictvím dobových fotografií, plakátů a starých filmových nahrávek historii slavných motocyklových závodů. V dobové zámečnické dílně se pak seznámíte s předměty tradiční kovodělné výroby a ve venkovních prostorách si můžete připomenout dnes už historickou zemědělskou techniku.

V budově samotného zámečku můžete navštívit volně přístupnou galerii a také stálou expozici o urbanistickém vývoji Nepomuku a historii domu, jejíž součástí je i několik dobových interiérů z 19. století.

V přilehlé zahradě pak můžete spočinout po náročné prohlídce. Dětské hřiště, šumavské ovce a rybníček s kachnami a rybami určitě na chvíli zabaví i vaše děti.

Více informací včetně otevírací doby a cen vstupného najdete na webu nepomuk.cz.

Autor / zdroj: -red-

DALŠÍ ČLÁNKY

Filmaři hledají komparz v Třebíči

Pro připravovaný film Slovo režisérky a scénáristky Beaty Parkanové filmaři aktuálně hledají komparz. Třebíč, konkrétně uličku V Mezírce v židovské čt

Za muzikou do klubů už od pátku

Přestože probíhají prázdniny a fanoušci muziky by měli pomýšlet spíše na velké hudební festivaly, opak je letos pravdou a tak jistě vezmou zavděk i mé

Charitativní Bazárek tentokrát k uzdravení pomůže 16leté Kláře

Zatímco jiné děti řeší pubertu a první lásky, dnes 16leté Kláře připravil osud úplně jiný průběh dospívání. Ve 12 letech totiž onemocněla rakovinou kr

DNES SE STALO

HISTORIE5. srpna 1646

byl Ferdinand IV. korunován českým králem.

ZAJÍMAVOSTI5. srpna 1884

položili v New Yorku základní kámen ke stavbě Sochy Svobody.

AUTO-MOTO5. srpna 1888

Bertha Benzová jako první řidička automobilu podnikla 106 km dlouhou cestu z Mannheimu do Pforzheimu.

POZVÁNKA OBRAZEM