KAM NA VÝLET / Muzea a skanzeny

Popis: Muzeum starožitných kočárků, panenek a patentních listin v Náchodě.
Muzeum starožitných kočárků, panenek a patentních listin v Náchodě.
Autor / zdroj: starozitnekocarky.wordpress.com

Muzeum zachycuje vývoj dětských kočárků z celého světa od doby přibližně 1760 až do roku 1970

NÁCHOD

Expozice Muzea starožitných kočárků, panenek a patentních listin v Náchodě zachycuje vývoj dětských kočárků z celého světa od doby přibližně 1760 až do roku 1970. Dále je zde vystavena sbírka starožitných panenek a raritní sbírka originálů královských patentů.

Každý se v minulosti s dětským kočárkem důvěrně setkal. Dnes si můžete své vzpomínky osvěžit a potěšit se nádherou těchto starožitných kočárků. V Muzeu starožitných kočárků, panenek a patentních listin v Náchodě můžete obdivovat vývojovou řadu dětských kočárků, vyrobených v období let zhruba 1760 až 1970. Je jich již dvě stovky a přibývají další. Výstava kočárků je doplněna v druhém podlaží také houpacími koni, koloběžkami, kolíbkami či sáňkami apod. Expozici doprovázejí i dobové dekorace jako jsou panenky, hračky, pokojíčky nebo různé technickými zajímavosti – především v podobě originálních výrobních patentů.

Před rokem 2014 mělo muzeum možnost prezentovat svoji sbírku, budovanou od poloviny 90. let 20. století, na ojedinělých výstavách vždy jako část a nikoliv jako celek. Proto se rozhodlo využít možnosti přestavby budovy v centru Náchoda a věnovat ji přímo tomuto projektu. Tímto se mu splnilo přání předvést celou rozsáhlou sbírku jako celek a nabídnout ji návštěvníkům ke shlédnutí. Cílem je doplňovat sbírky o výjimečné exponáty z celého světa ať již vyráběné sériově, kusově, nebo takové, které zůstaly svým jedinečným řešením pouze na papíře.

Více informací včetně otevírací doby a cen vstupného najdete na webu starozitnekocarky.wordpress.com.

Autor / zdroj: -red-

DALŠÍ ČLÁNKY

Studenti věnovali vyhrané peníze Slezské nemocnici

Mimořádné gesto udělal jedenáctičlenný tým studenek Slezského gymnázia v Opavě. Ten se v prosinci roku 2019 účastnil soutěže VeryHero, jejímž cílem by

Nejmladšímu pacientovi testovanému v Uherskohradišťské nemocnici bylo 9 měsíců, nejstaršímu 95 let

Téměř tisícovka odběrů v terénu u pacientů s podezřením na nákazu koronavirem, dalších téměř pět stovek na odděleních. Uherskohradišťská nemocnice má

V Hradci začal příjem žádostí o městskou finanční pomoc podnikatelům

Drobní hradečtí podnikatelé již mohou na magistrát města odesílat žádosti o městskou finanční pomoc do výše až 25 tisíc korun.

DNES SE STALO

HISTORIE3. června 1585

Vilémovi z Rožmberka a rakouskému šlechtici Linhartovi z Harrachu byl udělen Řád zlatého rouna.

SPORT3. června 1950

francouzská expedice jako první zdolala Annapurnu I, jednu z nejvyšších hor Himalájí.

VESMÍR3. června 1965

odstartovala pilotovaná kosmická loď Gemini 4, první vícedenní americká vesmírná mise.

POZVÁNKA OBRAZEM