KAM NA VÝLET / Muzea a skanzeny

Popis:
Autor / zdroj: motomuseum.cz

Jihočeské motocyklové muzeum patří k nejrozsáhlejším v Česku

ČESKÉ BUDĚJOVICE

Jihočeské motocyklové muzeum patří k nejrozsáhlejším v Česku, pokud jde o jednostopá vozidla. Společně s celou rodinou zde můžete strávit klidně celý den studiem nejen motorek. Najdete tady téměř 100 krásných exemplářů.

V Českých Budějovicích je toho k vidění víc než dost a najde se zde také svatyně pro zaujaté milovníky motocyklové historie. Jihočeské motocyklové muzeum patří k nejrozsáhlejším v Česku, pokud hovoříme o jednostopých vozidlech. Společně s celou rodinou zde můžete strávit klidně celý den studiem nejen motorek, kterých je zde téměř 100 krásných exemplářů, ale také si můžete prohlédnout historické motory, vojenské moto, staré hračky pro děti, vozítka a také vše další, co patří k motocyklové minulosti. 

Motorky s příběhem
Motocyklové muzeum najdete na Piaristickém náměstí, nedaleko se nalézá rovněž parkoviště, které můžete využít při své návštěvě s rodinou nebo přáteli. Když už se vydáte do tohoto muzea motocyklů, dozvíte se také něco více o vystavovaných kusech. Každý z nich má svůj příběh a některé jsou skutečnými unikáty, které byly určené jen pro vývoz, a pravděpodobně jste ještě neměli tu čest vidět je ve skutečnosti. Po předchozí domluvě s obsluhou muzea vám bude podán výklad, ve kterém se tyto zajímavé historické a pohnuté příběhy dozvíte poutavou formou, vždy rovnou s ukázkou. 

Kola a vozítka
V muzeu motorek najdete i jiné zajímavosti, především jsou to jízdní kola, která rozhodně stojí za zhlédnutí, i když nejsou vybaveny silným motorem. Jejich staré křivky jsou ovšem podobné těm motocyklovým. Vedle nich se zde nachází různé mechanické hračky pro děti i pro dospělé. 

Historie českých motocyklů je bohatá
Dnes už to není ani zdaleka tak valné, ale v minulosti jsme patřili k nejvýznamnějším vývozcům velmi kvalitních a spolehlivých motorek, jako byly značky Jawa a ČZ. Připomeňte si pro někoho možná trochu zapomenutou historii, kdy tyhle motocykly vyhrávaly závody a brázdily silnice celého světa. Navštivte muzeum motocyklů České Budějovice. 

Více informací včetně provozní doby a cen vstupného najdete na webu motomuseum.cz.

Autor / zdroj: -red-

DALŠÍ ČLÁNKY

Náměstí ve Valašském Meziříčí odhalilo 300 let starou dlažbu

V uplynulých dnech provedli zaměstnanci Muzea regionu Valašsko zkušební sondu do podkladových vrstev valašskomeziříčského náměstí. Podařilo se jim obj

Lymfodrenáže pomáhají onkologickým pacientům Nemocnice Prostějov

Když se řekne lymfatická masáž, většina lidí si představí kosmetickou proceduru. Tyto terapie však pomáhají také u vážně nemocných onkologických pacie

Bezruči uzavřou letošní sezónu nad Ostravou!

I v době úpadku kultury a všeobecného chaosu na tomto poli se může stát, že se náhle objeví něco nového, co rozzáří jinak zdánlivě šedivou oblohu. Na

DNES SE STALO

POZVÁNKA OBRAZEM