KAM NA VÝLET / Rozhledny a lanovky

Popis: Rozhledna Pohoř - Olšová.
Rozhledna Pohoř - Olšová.
Autor / zdroj: odry.cz

Za dobré viditelnosti je vidět Praděd a Lysá hora. Nechybí stojan na kola

ODRY

Rohledna Pohoř – Olšová nabízí návštěvníkům výhledy na nejvyšší vrcholy Moravskoslezských Beskyd a Hrubého Jeseníku. U rozhledny se nachází také turistické odpočívadlo se stojanem na kola.

Rozhledna se nachází u vesnice Pohoř, místní části města Oder. Stavba započala v květnu 2014 a byla ukončena v září 2014. Odry chtěly tímto způsobem zatraktivnit město a zároveň připomenout jeho historické kořeny. Proto se při návrhu vzhledu rozhledny nechaly inspirovat strážní věží, kterou mají ve svém znaku a na praporu.

Rozhledna má 64 schodů a je vysoká přes 17 metrů. Vyhlídková plošina se nachází ve výšce 13 metrů a jsou z ní vidět přes Moravskou bránu Moravskoslezské Beskydy. Druhým směrem také Hrubý a Nízký Jeseník. Při dobré viditelnosti jsou vidět vrcholy významných moravských pohoří, Praděd (1491 m. n. m.) a Lysá hora (1323 m. n. m.). Na ochozu jsou umístěny panoramatické fotografie s popisem viditelných vrcholů a zajímavých míst.

Rozhledna je přístupná zdarma denně bez omezení a na vlastní nebezpečí. U rozhledny je umístěn provozní řád, který jsou návštěvníci povinni dodržovat.

U rozhledny se nachází turistické odpočívadlo se stojanem na kola a informačními tabulemi o stavbě a obci Pohoř.

Stavba je umístěna mezi osmým a devátým zastavením naučné stezky Stříbrný chodník, která začíná a končí v Odrách, je dlouhá 9 kilometrů a má 16 zastavení.


Rozhledna Pohoř - Olšová má svou turistickou známku a turistickou nálepku č. 2104, turistickou vizitku č. 3061, magnetku č. 444, razítko, pohlednici a také je součástí pohlednice ze sběratelské edice "S OZP po věžích a rozhlednách". Veškeré zmíněné produkty jsou k dostání v Městském informačním centru na Masarykově náměstí v Odrách.

Autor / zdroj: -red-

DALŠÍ ČLÁNKY

V Bohumíně se ve čtvrtek otevře bazén, knihovna, sportovní hala i městská tržnice, budou i farmářské trhy

Po téměř dvou měsících vládních koronavirových uzavírek začnou v Bohumíně opět fungovat městská sportoviště. S částečným obnovením provozu počítá i m

Zvířata v táborské zoologické zahradě můžete nově podpořit také na HitHitu

Letošní dvojí nucené uzavření pro veřejnost způsobilo táborské zoologické zahradě vysoké ztráty. Výdaje přitom příliš omezit nejde, krmit a pečovat o

Nová fotografická kniha vás provede Opavou

Místa notoricky známá, ale i nevšední pohledy, které vedou k zamyšlení. To vše nabídne nová publikace, kterou město Opava rozšiřuje svou knižní nabídk

DNES SE STALO

DOPRAVA

4. prosince 1905

byl v Opavě zahájen provoz elektrické tramvaje.

ZAJÍMAVOST

4. prosince 1970

spadl Král smrků v Boubínském pralese. Byl největší ze smrků na západním svahu hory Boubín. Přibližně 440letý smrk ztepilý měl měřený obvod kmene 508 cm při průměrů 162 cm a výšku 57,6 m.

VESMÍR

4. prosince 1996

byla v USA vypuštěna planetární sonda Mars Pathfinder, která dopravila první vozítko na Mars.