KAM NA VÝLET / Aquacentra, koupání a vodní hrátky

Popis: Městské koupaliště v Opavě.
Městské koupaliště v Opavě.
Autor / zdroj: tsopava.cz

Opavské koupaliště nabízí dva tobogány, písčitou plochu pro beach volejbal i dětské hřiště

OPAVA

Městské koupaliště v Opavě návštěvníkům nabízí hlavní bazén rozdělený na dvě části - pro plavce a neplavce. Novodobými atrakcemi jsou také dva tobogány, písčitá plocha pro plážový volejbal či dětské hřiště.

V letech 1930 až 1931 bylo v areálu Městských sadů vybudováno podle plánů opavského architekta Otto Reichnera (1888 - 1961) mimořádně kultivované, funkčně výborně řešené a velkoryse koncipované stavebně-technické dílo. Areál byl veřejnosti otevřen 28. června 1931 a za svou historii nebylo otevřeno pouze jedinou sezónu - v roce velké povodně - 1997.

V areálu se nachází hlavní bazén, rozdělen na dvě poloviny - plavce a neplavce a dětské brouzdaliště, průběžná brouzdaliště lemující bazény, písečná pláž s hudebním pavilónkem a sluneční terasa. Novodobými atrakcemi jsou také dva tobogány, písčitá plocha pro plážový volejbal či dětské hřiště. V blízkosti areálu je také minigolf. Speciální technologií je voda ve všech bazénech vyhřívaná. Kapacita koupaliště je až 5000 osob za den. 

Pro děti
Vedle dětského bazénu je umístěno dětské hřiště pro nejmenší návštěvníky letního koupaliště, kde jsou připraveny lavičky, prolézačky, houpací atrakce, malá tělocvična se skluzavkou a houpačkou. V areálu jsou dále pro děti připraveny k využití skákací hrad, skákací COMBO a megatrampolína. 

Pro rodiče s dětmi
Nově se rodiče s dětmi mohou těšit na další skákací atrakce.

Pro kondiční plavce
Návštěvníkům. kteří mají chuť si zaplavat i v ne moc pro koupání a slunění příznivém počasí koupaliště nabízí možnost si zaplavat denně od 9:00 do 16:00 hodin. Koupaliště bude uzavřeno pouze v případě trvalého deště a pokud venkovní teplota klesne pod 18 °C.  

Minigolf
Minigolf je otevřen vždy od měsíce května do konce září a uzavřen bude pouze v případě trvalého deště a nízkých teplot. 

Občerstvení
Občerstvení je v areálu městského koupaliště zajištěno stánky, které jsou umístěny ve střední části a na koncích podélných křídel hlavní budovy. V 1 patře střední části se nachází restaurace. Provoz občerstvení je zajištěn vždy, během provozu koupaliště.  

Více informací včetně provozní doby a cen vstupného najdete na webu www.koupalisteopava.cz.

Autor / zdroj: -red-

DALŠÍ ČLÁNKY

V Bohumíně se ve čtvrtek otevře bazén, knihovna, sportovní hala i městská tržnice, budou i farmářské trhy

Po téměř dvou měsících vládních koronavirových uzavírek začnou v Bohumíně opět fungovat městská sportoviště. S částečným obnovením provozu počítá i m

Zvířata v táborské zoologické zahradě můžete nově podpořit také na HitHitu

Letošní dvojí nucené uzavření pro veřejnost způsobilo táborské zoologické zahradě vysoké ztráty. Výdaje přitom příliš omezit nejde, krmit a pečovat o

Nová fotografická kniha vás provede Opavou

Místa notoricky známá, ale i nevšední pohledy, které vedou k zamyšlení. To vše nabídne nová publikace, kterou město Opava rozšiřuje svou knižní nabídk

DNES SE STALO

DOPRAVA

4. prosince 1905

byl v Opavě zahájen provoz elektrické tramvaje.

ZAJÍMAVOST

4. prosince 1970

spadl Král smrků v Boubínském pralese. Byl největší ze smrků na západním svahu hory Boubín. Přibližně 440letý smrk ztepilý měl měřený obvod kmene 508 cm při průměrů 162 cm a výšku 57,6 m.

VESMÍR

4. prosince 1996

byla v USA vypuštěna planetární sonda Mars Pathfinder, která dopravila první vozítko na Mars.