KAM NA VÝLET / Zoologické zahrady

Popis:
Autor / zdroj: zoozlin.eu

Zlínská zoo patří k nejnavštěvovanějším turistickým místům v Česku

ZLÍN

Zlínská zoologická zahrada patří mezi desítku nejnavštěvovanějších turistických míst České republiky. Každoročně tady zavítá víc než 600 000 návštěvníků. Chová přes 200 druhů zvířat, z nichž mezi atraktivní patří např. ptáci kivi, sloni afričtí nebo nosorožci.

Zlínská zoologická zahrada leží zhruba 10 kilometrů od centra Zlína. Dlouhodobě patří mezi desítku nejnavštěvovanějších turistických míst České republiky. Každoročně tady zavítá víc než 600 000 návštěvníků, v roce 2016 to bylo prozatím rekordních 668 303 osob. V rámci 15 českých zoo ji v návštěvnosti patří druhé místo.

Zoo má téměř 48 hektarů expozičních ploch, chová přes 200 druhů zvířat, z nichž mezi atraktivní patří např. ptáci kivi, sloni afričtí nebo nosorožci. Zvláštností Zoo je také přímý vstup návštěvníků do expozice pštrosů emu a klokanů. Zlínská zoo je unikátně rozdělena zoograficky podle jednotlivých světadílů na Afriku, Asii, Austrálii a Ameriku. Součástí areálu je botanická zahrada s 13 000 druhy rostlin, v zámeckém parku roste přes 104 druhů vzácných dřevin a bylin.

Exkurze pro školy probíhají přímo u vybrané expozice nebo v pavilonu. Jejich náplní jsou kromě vlastního výkladu biologie a anatomie zvířat také ekologické vztahy v návaznosti na jednotlivé expozice zvířat.
Zajímavou součástí výuky mohou být speciálně připravené pracovní listy (na přání lze nakopírovat). 
Délka exkurze je 45 - 60 minut. Můžete si vybrat z nabízených témat nebo zoo připraví exkurzi podle vašeho přání.

Programy ve středisku Tyrol představují jednotlivé ekosystémy Země. Výuka probíhá ve vzdělávacím středisku Tyrolský dům (naproti zámku Lešná) a je kombinací mluveného slova, promítání filmových ukázek a praktického poznávání přírodnin. Žáci jsou rozděleni do skupinek, ve kterých řeší jednotlivé připravené pracovní listy. Při závěrečném zhodnocení výsledků jsou navíc odměněni tři nejúspěšnější řešitelé.

Výukový program trvá 70 minut a je určen pro žáky 2. stupně základních škol a pro studenty středních škol.

V areálu zoologické zahrady se nachází zámek Lešná postavený v letech 1887–1894. Jde o zámek postavený v historizujícím stylu. Obsahuje sbírky obrazů, porcelánu a trofejí a dokumentuje vysokou úroveň bydlení na šlechtickém sídle koncem 19. století.

Více informací včetně aktuálních akcí, otevírací doby a cen vstupného najdete na webu zoozlin.eu


ZOO Zlín v kostce
Založení areálu: přelom let 1804-1805
Rok otevření zoo: 1948
Celková rozloha: 74 ha 
Rozloha expozic: 50 ha 
Počet zvířat: 226 druhů, 1 467 jedinců

Autor / zdroj: -red-

DALŠÍ ČLÁNKY

Neplodných v Olomouckém kraji přibývá, ženy řeší mateřství pozdě

Odkládání rodičovství do pozdního věku, kouření, obezita a nezdravý životní styl – to vše se podepisuje na nárůstu počtu pacientů, kteří se léčí pro n

Mobilní rozhlas si už v Hulíně zaregistrovalo téměř deset procent obyvatel

Město Hulín letos zaznamenává značný zájem veřejnosti o službu Mobilní rozhlas. Od začátku roku si ji zaregistrovalo 338 občanů, kteří tak nyní dostáv

Dokument natočený ve Zlínském kraji vyhrál hlavní cenu na festivalu v Panamě

Dokumentární snímek „Rok na dědině“ režiséra Petra Smělíka, který se natáčel kompletně ve Zlínském kraji, zvítězil na 9. ročníku mezinárodního festiv

DNES SE STALO

ZAJÍMAVOSTI29. září 1829

byl v Londýně založen Scotland Yard - první uniformovaná policie.

PŘÍRODA29. září 1931

byla v Tróji otevřena Pražská zoologická zahrada, vytvořená podle architektonického projektu J. Fuchse. Hlavní zásluhu na vzniku zoologické zahrady měl český zoolog a ornitolog Jiří Janda, který se stal jejím prvním ředitelem.

PRÁCE29. září 1968

byl zaveden v Československu pětidenní pracovní týden. I po tomto přechodu byly však vyhlašovány některé soboty jako pracovní.

POZVÁNKA OBRAZEM