Ekonomika / Finance

Luxent zahájil prodej komorního projektu Rezidence Pod Rybníčkem na Praze 6
Praha 6
V městské části Praha-Suchdol v blízkosti přírodních rezervací Údolí Únětického potoka a Tiché údolí roste exkluzivní komorní projekt Rezidence Pod Rybníčkem.
V pivovaru začala montáž varny a tanků
Litoměřice
Projekt obnovení výroby litoměřického piva vkročil do další fáze. V rekonstruovaném objektu levé části bývalého pivovaru začala montáž technologie.
Společnost dm otevírá 11. března novou prodejnu v nákupním centru Chomutovka
České Budějovice
Společnost dm drogerie markt otevírá ve čtvrtek 11. března v 8 hodin novou prodejnu v nákupním centru Chomutovka na adrese Farského 4732, Chomutov. Prodejna se přesouvá z obchodního centra Central Chomutov.
Pět set kubíků pitné vody skončí ročně na hrobech, k závlaze by mohla sloužit dešťovka
Přerov
Nádrž, zachycující dešťovou vodu, by se mohla stát součástí přerovského hřbitova. Dešťovka by sloužila návštěvníkům k závlaze hrobů, na kterou se teď běžně používá pitná voda.
Klenoty z Křišťálového údolí zdobí i finalistky Miss České republiky
Železný Brod
Originální skleněné šperky z ručně vinutých perlí produkuje další ze společností, které působí v Křišťálovém údolí – společnost Misamo, jež vznikla v roce 2018 v Železném Brodě.
Opavané přihlásili do participativního rozpočtu 21 nápadů
Opava
Do pátého ročníku participativního rozpočtu Nápady pro Opavu občané přihlásili 21 projektů, o čtyři více než před rokem.
Město Otrokovice přispívá na budování parkovacích míst
Otrokovice
Pokud si majitel pozemku na území Otrokovic vybuduje na své náklady parkovací místo, otrokovická radnice mu přispěje částkou 10 tisíc korun, pokud o ni požádá. Zájemci mohou finanční příspěvek žádat od poloviny letošního března.
Zaměstnanci Jihostroje si navzdory krizi polepšili
Velešín
Ani eskalující koronavirová krize není pro některé strojírenské firmy důvodem ke zmrazování mezd. Příkladem může být akciová společnost Jihostroj Velešín.
Bezpečnost a zdraví nade vše zajistí MAGMARELAX
Při zateplování podkroví v rodinném domě jsou na konstrukce i na jednotlivé jejich vrstvy kladeny vysoké nároky. Od tepelné izolace očekáváme nejen tepelně izolační vlastnosti, ale také by měla vylepšovat řadu dalších vlastností, které stanovují stavební normy. Soubor vlastností konstrukce jako celku musí přispívat k pohodě a bezpečnosti vnitřního prostředí.
Nový Jičín prodal první parcely k výstavbě rodinných domů, devět jich ještě nabídne
Nový Jičín
Novojičínská radnice prodala prvních 14 parcel pro výstavbu rodinných domů v místní části Žilina. Vyhodnocování došlých nabídek na koupi pozemku mohli občané sledovat v přímém přenosu na internetu.

Reklama

Aktivní Dítě

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo

VESMÍR

9. března 1497

pořídil Mikuláš Koperník své první zápisky z pozorování vesmíru. Jsou po něm pojmenovány krátery na Měsíci i na Marsu a také prvek kopernicium s protonovým číslem 112.

OBJEVY

9. března 1500

vyplul portugalský mořeplavec Pedro Álvares Cabral z Lisabonu se 13 loďmi do Indie.