KAM NA VÝLET / Historické akce

Popis: Historické slavnosti ve Zruči nad Sázavou.
Historické slavnosti ve Zruči nad Sázavou.
Autor / zdroj: archiv města Zruč nad Sázavou
Datum konání: sobota 1. 8. 2020

Dobový jarmark, tanec, šerm, kejkle. To všechno nabídnou Historické slavnosti ve Zruči

ZRUČ NAD SÁZAVOU

Dobový jarmark, tanec, šerm, kejkle, dobová hudba a hlavně spousta zábavy. To všechno objevíte na Historických slavnostech ve Zruči nad Sázavou, jejichž dvacátý ročník se uskuteční v sobotu 1. srpna. Jako každý rok zahájí celodenní kulturní program průvod přes celé město.

V krásném prostředí zručského zámeckého parku se v sobotu 1. srpna od 10 do 19 hodin konají XX. Historické slavnosti. Těšit se můžete na rytířské souboje, dobovou hudbu, historický tanec, šerm, alchymisty, výcvik halapartníků, dobový jarmark, speciální program pro děti a hudební vystoupení.

Vstupné na celý den Historických slavností stojí 80 Kč, pro děti, seniory a studenty jen 40 Kč, děti do výšky meče mají dokonce vstup zdarma. Návštěvníci slavností získají slevu na vstupné do všech expozic zámku a děti se zdarma mohou projít po stezce rytíře Miloty z Kolowrat.

Současnou pseudogotickou podobu získal zručský zámek při přestavbě v letech 1892 až 1894. V roce 2003 zámek i park odkoupilo město a nechalo ho zrekonstruovat. V současné době je zámek sídlem radnice, zámecké galerie a jižní křídlo je zpřístupněno turistům ve dvou prohlídkových okruzích.

A jak k zámku od vlaku? Nezabloudíte, zámek je vidět už od nádraží. Vydejte se Nádražní ulicí a na křižovatce s hlavní silnicí se dejte vlevo. Na konci náměstí MUDr. J. Svobody objevíte místní značení, která vás už dovede k zámecké bráně.

Autor / zdroj: -red-

DALŠÍ ČLÁNKY

Filmaři hledají komparz v Třebíči

Pro připravovaný film Slovo režisérky a scénáristky Beaty Parkanové filmaři aktuálně hledají komparz. Třebíč, konkrétně uličku V Mezírce v židovské čt

Za muzikou do klubů už od pátku

Přestože probíhají prázdniny a fanoušci muziky by měli pomýšlet spíše na velké hudební festivaly, opak je letos pravdou a tak jistě vezmou zavděk i mé

Charitativní Bazárek tentokrát k uzdravení pomůže 16leté Kláře

Zatímco jiné děti řeší pubertu a první lásky, dnes 16leté Kláře připravil osud úplně jiný průběh dospívání. Ve 12 letech totiž onemocněla rakovinou kr

DNES SE STALO

HISTORIE5. srpna 1646

byl Ferdinand IV. korunován českým králem.

ZAJÍMAVOSTI5. srpna 1884

položili v New Yorku základní kámen ke stavbě Sochy Svobody.

AUTO-MOTO5. srpna 1888

Bertha Benzová jako první řidička automobilu podnikla 106 km dlouhou cestu z Mannheimu do Pforzheimu.

POZVÁNKA OBRAZEM