KULTURA / Výstavy

Popis: Na valtickém zámku vystavují kostýmy z filmu Marie Terezie.
Na valtickém zámku vystavují kostýmy z filmu Marie Terezie.
Autor / zdroj: archiv státního zámku Valtice
Datum konání: 1. 4. 2020 - 6. 12. 2020

Na valtickém zámku vystavují kostýmy z filmu Marie Terezie

VALTICE

Valtický zámek v současnosti zdobí mimo jiné nádherné kostýmy z filmového románu Marie Terezie II. Kromě kostýmů a fotografií z natáčení této úspěšné minisérie jsou na vnitřním nádvoří zámku vystaveny i šperky vyrobené exkluzivně pro potřeby filmování.

Loni se na zámku Valtice několik týdnů natáčelo pokračování filmové minisérie Marie Terezie s Vojtou Kotkem a Stefanií Reinsperger v hlavních rolích. Nádherné kostýmy, které vznikly pro tento úspěšný televizní projekt, jsou nyní vystaveny na vnitřním nádvoří valtického zámku.

Výroba kostýmů byla nákladná a poměrně náročná. Pro potřeby filmového románu muselo být ušito bezmála dvě stě nových oděvů. Během příprav a natáčení na nich pracovalo asi padesát lidí.

Výroba kostýmů probíhala nejen v Praze, ale také v Madridu nebo Římě. Na kostýmech se podílel také římský ateliér Tirelli, jehož služby využil i Miloš Forman při natáčení oscarového Amadea.

Na výstavě nechybějí ani šperky vytvořené kostýmním výtvarníkem Jánem Kocmanem. Ve vitrínách uvidíte tradiční dobové ozdoby tehdejší šlechty včetně perlového náramku Marie Terezie a také Řády zlatého rouna.

A jak k zámku od vlaku? Vystupte na zastávce Valtice město a od ní se vydejte dolů do města ulicí P. Bezruče. Společně s červenou turistickou značkou dojdete až na náměstí Svobody. Uprostřed rynku za kašnou najdete bránu do zámeckého areálu.

Autor / zdroj: -red-

DALŠÍ ČLÁNKY

V Bohumíně se ve čtvrtek otevře bazén, knihovna, sportovní hala i městská tržnice, budou i farmářské trhy

Po téměř dvou měsících vládních koronavirových uzavírek začnou v Bohumíně opět fungovat městská sportoviště. S částečným obnovením provozu počítá i m

Zvířata v táborské zoologické zahradě můžete nově podpořit také na HitHitu

Letošní dvojí nucené uzavření pro veřejnost způsobilo táborské zoologické zahradě vysoké ztráty. Výdaje přitom příliš omezit nejde, krmit a pečovat o

Nová fotografická kniha vás provede Opavou

Místa notoricky známá, ale i nevšední pohledy, které vedou k zamyšlení. To vše nabídne nová publikace, kterou město Opava rozšiřuje svou knižní nabídk

DNES SE STALO

DOPRAVA

4. prosince 1905

byl v Opavě zahájen provoz elektrické tramvaje.

ZAJÍMAVOST

4. prosince 1970

spadl Král smrků v Boubínském pralese. Byl největší ze smrků na západním svahu hory Boubín. Přibližně 440letý smrk ztepilý měl měřený obvod kmene 508 cm při průměrů 162 cm a výšku 57,6 m.

VESMÍR

4. prosince 1996

byla v USA vypuštěna planetární sonda Mars Pathfinder, která dopravila první vozítko na Mars.