KULTURA / Výstavy

Popis: V ústecké zoologické zahradě jsou k vidění díla humoristy a výtvarníka Pavla Kantorka.
V ústecké zoologické zahradě jsou k vidění díla humoristy a výtvarníka Pavla Kantorka.
Autor / zdroj: Matěj Kynšt
Datum konání: 8. 6. 2020 - 10. 8. 2020

Pavel Kantorek vystavuje v ústecké zoologické zahradě. K vidění jsou díla se zvířecí tématikou

ÚSTÍ NAD LABEM

Ústecká zoologická zahrada ve spolupráci se spolkem InGarden za finanční podpory Statutárního města Ústí nad Labem pořádá výstavu humoristy a výtvarníka Pavla Kantorka s názvem Navazující humoristická výstava Pavla Kantorka – Kočky a jiná zvířena. Obrazy jsou vystaveny u expozice Venkovský dvorek poblíž restaurace Koliba a to od 8. června do 10. srpna 2020. Výstava Pavla Kantorka má již několikaletou tradici a přináší radost malým i velkým návštěvníkům areálu zahrady. Okouzlující díla se zvířecí tématikou a humorem autorovi vlastním tak již čekají na své obdivovatele.

Ke shlédnutí je celkem 52 velkoformátových vtipů, z nichž je 40 tisků oblíbených zvířecích vtipů a dále 12 nových vtipů s tématikou koček v netradičním spojení se znameními zvěrokruhu,“ dodává kurátorka výstavy Barbora Horešovská. „Jsme rádi, že i v letošním roce může ústecká zoologická zahrada hostit rozsáhlé dílo Pavla Kantorka, nadaného výtvarníka a matadora českého humorismu. Věříme, že návštěvníci ocení humorné kresby v úžasném podání umělcových vtipů,“ doplňuje ředitel ústecké zoo Roman Končel.

Jak tvrdil sám Pavel Kantorek, Češi mají jedinečný smysl pro humor: „Český humor je otevřený a dá se říct neomezený. Češi mají vynikající smysl pro humor, milují i černý humor, který na Západě není tolik populární.

Školící centrum InGarden je výhradním zástupcem autorských práv Pavla Kantorka v České republice od roku 2010. Jeho tvorbu přibližuje pomocí výstav, prodejem tisků a dalších předmětů spojených s autorovou tvorbou.

Autor / zdroj: Matěj Kynšt

DALŠÍ ČLÁNKY

Neplodných v Olomouckém kraji přibývá, ženy řeší mateřství pozdě

Odkládání rodičovství do pozdního věku, kouření, obezita a nezdravý životní styl – to vše se podepisuje na nárůstu počtu pacientů, kteří se léčí pro n

Mobilní rozhlas si už v Hulíně zaregistrovalo téměř deset procent obyvatel

Město Hulín letos zaznamenává značný zájem veřejnosti o službu Mobilní rozhlas. Od začátku roku si ji zaregistrovalo 338 občanů, kteří tak nyní dostáv

Dokument natočený ve Zlínském kraji vyhrál hlavní cenu na festivalu v Panamě

Dokumentární snímek „Rok na dědině“ režiséra Petra Smělíka, který se natáčel kompletně ve Zlínském kraji, zvítězil na 9. ročníku mezinárodního festiv

DNES SE STALO

ZAJÍMAVOSTI29. září 1829

byl v Londýně založen Scotland Yard - první uniformovaná policie.

PŘÍRODA29. září 1931

byla v Tróji otevřena Pražská zoologická zahrada, vytvořená podle architektonického projektu J. Fuchse. Hlavní zásluhu na vzniku zoologické zahrady měl český zoolog a ornitolog Jiří Janda, který se stal jejím prvním ředitelem.

PRÁCE29. září 1968

byl zaveden v Československu pětidenní pracovní týden. I po tomto přechodu byly však vyhlašovány některé soboty jako pracovní.

POZVÁNKA OBRAZEM