EKONOMIKA / Investice

Popis: Sídliště Družba II.
Sídliště Družba II.
Autor / zdroj: Zdeněk Dvořák
4.8.2020

Druhá etapa revitalizace sídliště Družba II se uskuteční. Město získalo dotaci

Hulín

Město Hulín uspělo s žádostí o dotaci na druhou etapu revitalizace veřejných prostranství na sídlišti Družba II. Od Ministerstva pro místní rozvoj ČR obdrží částku 4,8 milionu korun, která pokryje necelou polovinu z celkových nákladů ve výši cca 11 milionů korun. Samotné práce budou zahájeny na jaře příštího roku a potrvají do konce srpna.

„Pokud existuje šance zajistit vícezdrojové financování, vždy se ji snažíme využít. V řadě případů se nám dotace daří získávat, což svědčí o kvalitní přípravě žádostí, za kterou kolegům z městského úřadu děkuji. Je skvělé, že se nám podaří dovést revitalizaci veřejných prostranství na sídlišti Družba II do plánovaného konce,“ konstatoval Roman Hoza, starosta Hulína.

Smlouvu o poskytnutí dotace podepíše město s ministerstvem do konce tohoto roku. „Do té doby ještě doložíme některé nezbytné doklady, o jejichž zaslání jsme byli požádáni,“ doplnil Roman Dutkevič, vedoucí Odboru rozvoje města a životního prostředí hulínské radnice.

Druhá etapa revitalizace sídliště Družba II počítá například s vybudováním nové dopravní infrastruktury a rekonstrukcemi stávajících komunikací. Vzniknou zde také nové prostory pro volnočasové aktivity dětí i dospělých, v plánu je instalace moderního veřejného osvětlení nebo vybudování nových míst pro odkládání odpadů.

První etapu revitalizace sídliště Družba II se uskutečnila v roce 2018. V jejím rámci došlo k rekonstrukcí příjezdové komunikace ke garážím a novým parkovacím stáním, k výstavbě nových přístupových chodníků, k výměně veřejného osvětlení v této lokalitě, vzniklo zde 48 nových parkovacích míst, z toho 3 místa pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace, byla vysazena doprovodná zeleň sestávající z 30 stromů a 229 keřů včetně založení nových trávníků, a byly vytvořeny dvě zpevněné plochy pro dětské a workoutové hřiště.

Celkové náklady na realizaci první etapy dosáhly výše 6,27 milionů korun. 


Autor / zdroj: Zdeněk Dvořák

DALŠÍ ČLÁNKY

Neplodných v Olomouckém kraji přibývá, ženy řeší mateřství pozdě

Odkládání rodičovství do pozdního věku, kouření, obezita a nezdravý životní styl – to vše se podepisuje na nárůstu počtu pacientů, kteří se léčí pro n

Mobilní rozhlas si už v Hulíně zaregistrovalo téměř deset procent obyvatel

Město Hulín letos zaznamenává značný zájem veřejnosti o službu Mobilní rozhlas. Od začátku roku si ji zaregistrovalo 338 občanů, kteří tak nyní dostáv

Dokument natočený ve Zlínském kraji vyhrál hlavní cenu na festivalu v Panamě

Dokumentární snímek „Rok na dědině“ režiséra Petra Smělíka, který se natáčel kompletně ve Zlínském kraji, zvítězil na 9. ročníku mezinárodního festiv

DNES SE STALO

ZAJÍMAVOSTI29. září 1829

byl v Londýně založen Scotland Yard - první uniformovaná policie.

PŘÍRODA29. září 1931

byla v Tróji otevřena Pražská zoologická zahrada, vytvořená podle architektonického projektu J. Fuchse. Hlavní zásluhu na vzniku zoologické zahrady měl český zoolog a ornitolog Jiří Janda, který se stal jejím prvním ředitelem.

PRÁCE29. září 1968

byl zaveden v Československu pětidenní pracovní týden. I po tomto přechodu byly však vyhlašovány některé soboty jako pracovní.

POZVÁNKA OBRAZEM