EKONOMIKA / Bydlení

Popis: Studie společnosti Joka.
Studie společnosti Joka.
Autor / zdroj: Joka Moravský Krumlov
8.12.2020

Znojmu se podařilo získat investora pro výstavbu domů a bytů u Městského lesíku

Znojmo

Atraktivní lokalita „Pod Městským lesíkem“, která se nachází pět minut od centra města, ožije výstavbou moderních bytů a rodinných domů. Radnici se pro tuto lokalitu konečně podařilo najít investora.

„Chceme, aby zde vznikl nový satelit, který krásně zapadne do této lokality. Investor tu má nabídnout atraktivní bydlení s veškerou občanskou vybaveností a dostatečným množstvím zeleně,“ připomíná starosta Jan Grois.

Novou rezidenční čtvrť tu vystaví společnost Joka Moravský Krumlov, která vyhrála nabídkové řízení na prodej pozemků, do kterého se přihlásilo 5 firem. Jednalo se o otevřené nabídkové řízení, které na úřední desce viselo tři měsíce a které doprovázela také reklama v tištěných regionálních i celostátních novinách.

Za pozemky o výměře téměř 40 000 m2 radnice utrží 96 milionů korun, což je o 60 milionů víc, než byla minimální kupní cena.

Zastupitelé včera schválili vítěze nabídkového řízení a základní podmínky prodeje, kompletní znění kupní smlouvy budou schvalovat na dalším jednání zastupitelstva.

V lokalitě Pod Městským lesíkem má vyrůst 246 nových moderních nízkoenergetických bytů v šesti pětipodlažních bytových domech, přičemž parkovacích míst tu má být přes 400. Postavit se tu má i 36 rodinných domů s rezervní kapacitou 20 parkovacích míst.

„Náš návrh zastavovací studie nevyžaduje žádné úlevy z požadovaných hodnot ani z aktuálně platných norem a zákonných požadavků. Naopak. Ať už se jedná o dostatečný počet parkovacích míst nad rámec zákonných požadavků, kvalitu veřejného prostranství, hospodaření s vodou, oslunění a odhlučnění bytových jednotek či velikost domů a bytů,“ říká Ivoš Bazal, jednatel společnosti Joka Moravský Krumlov.

Zastavená plocha má činit pouze 17 % rozlohy pozemků, 34 % plochy má být plocha zeleně. Zbývající plocha se rozdělí mezi veřejné prostranství (22 %) a zpevněné komunikace (27 %). První etapa by se tu mohla začít stavět už za tři roky, do té doby přepokládá developer, že se podaří vydat stavební povolení na celou lokalitu. Dle smluvních podmínek je termín pro vydání stavebního povolení pro tuto lokalitu o něco delší, a to 5 let od nabytí vlastnického práva k pozemkům.

Podmínkou pro rozhodování o využití daného území je vypracování územní studie, která bude vycházet z investorem předložené zastavovací studie. Zastavovací studie mj. počítá s tím, že bude celá lokalita rozdělena do dvou obytných celků oddělených navzájem výrazným blokem veřejné zeleně. Developer rovněž dobuduje potřebnou technickou infrastrukturu, jako je dešťová kanalizace, přeložka vodovodu, splašková kanalizace aj.).

Autor / zdroj: Zuzana Pastrňáková

DALŠÍ ČLÁNKY

Po třech letech zaznamenala znojemská porodnice největší počet porodů

Porodníci znojemské nemocnice loni přivedli na svět 977 dětí. Za poslední tři roky je to nejvíce dětí. Koronavirová pandemie přímo porodnické výsledky

Otužilá mláďata u valašek

Prvním mládětem nového roku, které se narodilo v Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava, je sameček plemene ovce domácí valaška. Na svět přišel

DNES SE STALO

HISTORIE

22. ledna 1901

na trůn nastoupil nový britský král Eduard VII., nejstarší syn královny Viktorie.

HISTORIE

22. ledna 1918

proběhla na Staroměstském náměstí masová demonstrace. Požadavky demonstrujících se pohybovaly od zvýšení přídělů až po návrat svobod a okamžité uzavření příměří.

HISTORIE

22. ledna 1933

se přívrženci Národní obce fašistické pokusili o fašistický puč, když v 0:30 přepadli židenické Svatoplukovy kasárny.

POZVÁNKA OBRAZEM