SPORT / Baseball

Popis:
Autor / zdroj: Pavel Chorobik
4.8.2020

Také s Jabloncem uhrál Klasik jednu výhru a jednu prohru

FRÝDEK-MÍSTEK

Ke druhému dvojzápasu barážových soubojů o postup do české nejvyšší baseballové soutěže museli baseballisté Frýdku-Místku zajet až do Jablonce. A s jedním z adeptů na postup dokázali uhrát vyrovnaný výsledek.

První výhra přišla hned v prvním utkání, kdy se na kopec postavil Matyáš Kozel. Osmnáctiletý talent Frýdku-Místku opět ukázal, že jeho výkony rostou každým zápasem a pálkařům Jablonce povolil za sedm směn pouze 2 doběhy. Jeho spoluhráči dokázali přitlačit na domácí nadhazovače a obranu, a i s přispěním chyb soupeře nakonec stáhli 8 doběhů. Klasik díky tomu v prvním duelu zvítězil 8-5.

Naopak úvod druhého zápasu Frýdku-Místku nevyšel, když se Jablonec dokázal prosadit proti Tomáši Volnému a hned v první směně stáhl 6 doběhů. Po jeho vystřídání se frýdeckomístečtí baseballisté snažili stahovat náskok domácích, ale to se jim nakonec nepovedlo a prohráli 8-12. Oba týmy tak mají po dvou sériích stejnou bilanci dvou výher a dvou proher a jsou na děleném čtvrtém místě barážové tabulky.

„V prvním utkání jsme šli rychle do vedení, které se nám díky soustředěné hře v obraně a kvalitnímu nadhozu podařilo až do konce utkání udržet,“ hodnotil víkendovou sérii autor pěti úspěšných odpalů Michal Baker. „V druhém zápase nám bohužel nevyšel začátek, což se nakonec ukázalo jako klíčové, protože i když se nám v útoku dařilo, nedokázali jsme tento rozdíl již stáhnout. Do příštích zápasů bychom chtěli zapracovat na výběru lepších nadhozů a běhu na metách, který nás poslední zápasy stojí spoustu bodů. A také hodně nervů,“ dodal na závěr odchovanec Klasiku.

Následující víkend se v rámci barážových bojů baseballisté Frýdku-Místku poprvé představí na svém hřišti, když ve dvojzápase přivítají Hlubokou nad Vltavou. Ta zatím v baráži nasbírala tři výhry a jednu prohru.


Autor / zdroj: Ján Jabrocký

DALŠÍ ČLÁNKY

Neplodných v Olomouckém kraji přibývá, ženy řeší mateřství pozdě

Odkládání rodičovství do pozdního věku, kouření, obezita a nezdravý životní styl – to vše se podepisuje na nárůstu počtu pacientů, kteří se léčí pro n

Mobilní rozhlas si už v Hulíně zaregistrovalo téměř deset procent obyvatel

Město Hulín letos zaznamenává značný zájem veřejnosti o službu Mobilní rozhlas. Od začátku roku si ji zaregistrovalo 338 občanů, kteří tak nyní dostáv

Dokument natočený ve Zlínském kraji vyhrál hlavní cenu na festivalu v Panamě

Dokumentární snímek „Rok na dědině“ režiséra Petra Smělíka, který se natáčel kompletně ve Zlínském kraji, zvítězil na 9. ročníku mezinárodního festiv

DNES SE STALO

ZAJÍMAVOSTI29. září 1829

byl v Londýně založen Scotland Yard - první uniformovaná policie.

PŘÍRODA29. září 1931

byla v Tróji otevřena Pražská zoologická zahrada, vytvořená podle architektonického projektu J. Fuchse. Hlavní zásluhu na vzniku zoologické zahrady měl český zoolog a ornitolog Jiří Janda, který se stal jejím prvním ředitelem.

PRÁCE29. září 1968

byl zaveden v Československu pětidenní pracovní týden. I po tomto přechodu byly však vyhlašovány některé soboty jako pracovní.

POZVÁNKA OBRAZEM