SPORT / Hokej

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
Autor / zdroj: hcdynamo.cz
15.1.2020

Změny ve vedení HC Dynamo Pardubice

PARDUBICE

Dozorčí rada HC Dynamo Pardubice odvolala v úterý večer z pozice předsedy představenstva a generálního ředitele klubu Martina Sýkoru, který funkci šéfa klubu zastával od května 2019.

„Vzhledem k tomu, že má dozorčí rada indicie k tomu domnívat se, že Martin Sýkora hrubě porušil povinnosti vyplývající z povinností člena představenstva, především tím, že přijímal nehospodárná manažerská rozhodnutí a uzavíral nehospodárné závazky bez přiměřené garance finančního krytí, odvolala ho dozorčí rada bez nároku na odstupné,“ okomentoval odvolání Sýkory předseda dozorčí rady a zástupce majoritního akcionáře, statutárního města Pardubice, Martin Charvát.

Do pozice člena představenstva, který se vzápětí stal jeho předsedou, jmenovala dozorčí rada Ivana Čonku. Jeho hlavním úkolem bude nejen ekonomická stabilizace klubu, ale také „ozdravení“ všech procesně-právních úkonů, které klub činí.

Členem představenstva se stal také Ondřej Heřman, jehož hlavním úkolem je udržet klub v extralize, aby se reklamní slogan „70 let mezi elitou“, se kterým Dynamo vstoupilo do sezony, nestal výsměchem. Funkční období pana Heřmana bude velmi krátké, skončí 15. března na konci základní části extraligové soutěže. To proto, že Ondřej Heřman má ambici stát se strategickým partnerem a akcionářem, kterého město coby současný většinový vlastník klubu hledá.

„O pozici předsedy dozorčí rady jsem neusiloval, ale ve chvíli, kdy jsem byl týden před Vánoci zvolen, jsem si jako hlavní úkol stanovil připravit klub k prodeji, tak aby nový partner přebíral strategický podíl se všemi potřebnými informacemi, bez pomyslných kostlivců ve skříni. Proto jsem nařídil audit a analýzu smluv a povinností, které z nich pro klub vyplývají,“ vysvětlil primátor Pardubic a předseda dozorčí rady HC Dynamo Pardubice Martin Charvát.

Dozorčí rada se v úterý také jednomyslně shodla na tom, že členem představenstva zůstává Dušan Salfický.


Autor / zdroj: Iveta Koubková

DALŠÍ ČLÁNKY

Zlínský kraj ocenil pracovníky sociálních služeb

Ženy a muže, kteří dlouhodobě pracují v sociálních službách a vykonávají své povolání nejen na odborné výši, ale také s příkladným lidských přístupem,

Neplodných v Olomouckém kraji přibývá, ženy řeší mateřství pozdě

Odkládání rodičovství do pozdního věku, kouření, obezita a nezdravý životní styl – to vše se podepisuje na nárůstu počtu pacientů, kteří se léčí pro n

Mobilní rozhlas si už v Hulíně zaregistrovalo téměř deset procent obyvatel

Město Hulín letos zaznamenává značný zájem veřejnosti o službu Mobilní rozhlas. Od začátku roku si ji zaregistrovalo 338 občanů, kteří tak nyní dostáv

DNES SE STALO

ŠKOLA18. září 1848

na českých gymnáziích byla zavedena čeština jako vyučovací jazyk.

DOPRAVA18. září 1897

Kancelář městských elektrických podniků (předchůdce dnešního Dopravního podniku hl. m. Prahy) zahájila provoz elektrické tramvaje.

ZAJÍMAVOSTI18. září 1994

ze Staroměstské náměstí v Praze odjel na kole na tříletou cestu kolem světa Vítězslav Dostál, první Čech, který takovou cestu vykonal.

POZVÁNKA OBRAZEM