KULTURA / Ostatní

16.6.2012

Benefiční Sweetsen fest opět ovládne na tři dny Frýdek-Místek

FRÝDEK-MÍSTEK

Hudební, divadelní i filmový festival Sweetsen fest ovládne na 3 dny Frýdek-Místek. Původně komorní akce, která se za 9 let rozrostla na jednu z největší regionálních beneficí, bude stejně jako v minulých letech spolupracovat s charitativními organizacemi ADRA, Charita a Podané ruce. Velká část programu bude nově věnována dětem.

Republikový fenomén jménem Sweetsen fest i letos nabídne na několika scénách stovky frýdecko-místeckých umělců a desítky samostatných představení. Program, který zahrnuje koncerty, divadelní představení, autorská čtení i filmové projekce, se bude odehrávat v areále a okolí stadionu TJ Slezan. Návštěvníci se mohou těšit na služebně nejstarší Pod Svícnem Stage, progresivní Stoun Stage, komorní scénu U Arnošta, letní kino i loňskou novinku - cirkusové Pavlač šapitó, které bude mimo večerní hudební program po celý den nabízet atrakce, soutěže a dílny pro děti. Původně plánovaná hard&heavy scéna v zahradě Národního domu se z důvodů možného rušení obytných částí města přesouvá na podzim do klubu Stoun.

Sweetsen fest se i letos těší podpoře města Frýdek-Místek, Nadace ČEZ a taky Nadace OKD, se kterou nově pro letošek připravil rozšířený dětský program. Dětské skákací atrakce, malování na obličej a soutěže doplní i profesionálně vedené workshopy – fotografický a malířský, s možností výhry digitálního fotoaparátu, který věnovala právě Nadace OKD. Perličkou, která jistě potěší všechny rodiče, bude i možnost hlídání dětí v dětském stanu střediska volného času Klíč.

Sweetsen fest tradičně poskytne prostor k prezentaci činnosti neziskových a humanitárních organizací a jejich poboček z Frýdku-Místku. Ve čtvrtek 28. června bude probíhat veřejná sbírka pro občanské sdružení Podané ruce, v pátek 29. června pro Dobrovolnické centrum společnosti ADRA a sobota 30. června 2012 bude patřit Charitě Frýdek-Místek.

Charitativní rozměr festivalu bude letos ve spolupráci s Nadací OKD doplněn i o benefiční výstavu prací frýdecko-místeckých malířů a fotografů na téma Život má mít hloubku. Cílem bude opět získat od zájemců finanční prostředky, které poputují přímo na konta humanitárních společností.

„Jsem hrdý na to, že zrovna ve Frýdku-Místku se nám daří spojovat hudebníky, kteří vystupují bez nároku na honorář, umělce, kteří vytvoří díla pro účely charitativních aukcí, a nadace velkých společností ČEZ a OKD, kteří nám pomáhají naše myšlenky realizovat. Těší mě, že se do podpory akce v rámci sbírek zapojují jak běžní návštěvníci, tak úspěšné firmy a podnikatelé. Mám radost z toho, že statutární město vnímá Sweetsen fest jako jednu ze strategicky nejdůležitějších společenských akcí. A ve výsledku vnímám jako největší hodnotu fakt, že se daří spojovat všechny tyto síly k pomoci potřebným prostřednictvím společností ADRA, Charita a Podané ruce. Myslím, že podobné projekty, které spojují lidi se společnými hodnotami, jsou v dnešní době velmi důležité. Když se u toho navíc dokážeme ještě pobavit, je to tím lépe“, popisuje zakladatel festivalu Petr Korč z občanského sdružení Pod Svícnem.

9. ročník největšího frýdecko-místeckého festivalu proběhne ve Frýdku-Místku od 28. do 30. června 2012. Vstup je již tradičně zdarma.

Sweetsen fest pořádá ve spolupráci se Statutárním městem Frýdek-Místek a pod záštitou primátora města Mgr. Petra Cvika občanské sdružení Pod Svícnem ve spolupráci s hudebním klubem Stoun, Národním domem Frýdek-Místek a hlavními podporovateli, kterými jsou Nadace ČEZ a Nadace OKD.


Autor / zdroj: Petr Korč

DALŠÍ ČLÁNKY

Zlínský kraj ocenil pracovníky sociálních služeb

Ženy a muže, kteří dlouhodobě pracují v sociálních službách a vykonávají své povolání nejen na odborné výši, ale také s příkladným lidských přístupem,

Neplodných v Olomouckém kraji přibývá, ženy řeší mateřství pozdě

Odkládání rodičovství do pozdního věku, kouření, obezita a nezdravý životní styl – to vše se podepisuje na nárůstu počtu pacientů, kteří se léčí pro n

Mobilní rozhlas si už v Hulíně zaregistrovalo téměř deset procent obyvatel

Město Hulín letos zaznamenává značný zájem veřejnosti o službu Mobilní rozhlas. Od začátku roku si ji zaregistrovalo 338 občanů, kteří tak nyní dostáv

DNES SE STALO

ŠKOLA18. září 1848

na českých gymnáziích byla zavedena čeština jako vyučovací jazyk.

DOPRAVA18. září 1897

Kancelář městských elektrických podniků (předchůdce dnešního Dopravního podniku hl. m. Prahy) zahájila provoz elektrické tramvaje.

ZAJÍMAVOSTI18. září 1994

ze Staroměstské náměstí v Praze odjel na kole na tříletou cestu kolem světa Vítězslav Dostál, první Čech, který takovou cestu vykonal.

POZVÁNKA OBRAZEM