KULTURA / Umění

Popis: Vincenc Beneš (1883—1979), Holešovický přístav, 1915.
Vincenc Beneš (1883—1979), Holešovický přístav, 1915.
Autor / zdroj: galeriezlin.cz
20.3.2020

Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně připomíná online průvodce stálou expozicí a připravuje fotoreportáže z aktuálních výstav

ZLÍN

I krajská galerie patří k těm kulturním organizacím, které hledají v současné složité situaci alternativní cesty, jak nabídnout příznivcům kultury a umění některé služby či informace online.

V rámci 14|15 BAŤOVA INSTITUTU nabídla například i Krajská knihovna Františka Bartoše konkrétní online služby využitelné v pohodlí domova. Ani galerie nezůstává pozadu a kromě nabídky online průvodce stálou expozicí připravuje v těchto dnech fotoreportáže z výstav, které jsou nyní uzavřeny. Zájemci tak nemusí zcela přijít o výstavy a témata, na která se těšili. Mohou se s nimi seznámit alespoň ve virtuálním prostoru.  

Obecně lze čerpat mnohé informace z webových stránek galerie, kde budou doplňovány již zmíněné fotoreportáže z výstav. Online průvodce stálou expozicí Prostor Zlín | Řády vidění s rozšířenými popiskami k jednotlivým dílům je k dispozici na stránkách galerie.

„I když to tak chvílemi nevypadá, život se nezastavil a stále můžeme dělat spoustu smysluplných i zajímavých věcí tak jako v běžném provozu, ke kterému se snad všichni brzy vrátíme,“ dodal ředitel galerie Václav Mílek.

Včera 18. března měla být otevřena nová výstava Zlatý věk. Flámské a holandské malířství 16. – 18. století ze sbírky Alšovy jihočeské galerie. Tato v mnoha směrech unikátní a atraktivní výstava, jejíž trvání je plánované do 24. května, zůstává veřejnosti pochopitelně prozatím uzavřena. Stejně jako další probíhající výstavy, které mohli návštěvníci navštívit již dříve.  

Další informace k dění a provozu galerie naleznete na www.galeriezlin.cz a www.14-15.cz.

 

Autor / zdroj: Petra Štrofová

DALŠÍ ČLÁNKY

Při pyrotechnickém průzkumu byla na skládce odpadů v Rapotíně nalezena munice

Ve čtvrtek 2. dubna 2020 krátce před polednem vyrozuměl policisty pracovník firmy provádějící na skládce odpadů v Rapotíně pyrotechnický průzkum o nál

Radnice Prahy 6 přemístila sochu maršála Koněva

V pátek v dopoledních hodinách byla z podstavce demontována bronzová socha maršála Ivana Stěpanoviče Koněva, spolu s doprovodnými bronzovými deskami.

Majáles Ostrava má nový termín. Uskuteční se 16. září

V reakci na nouzová opatření přijatá vládou České republiky a obavám z šíření koronaviru se letošní 26. ročník Majálesu Ostrava 2020 přesouvá.

DNES SE STALO

OBJEVY4. dubna 1581

anglický korzár, mořeplavec, viceadmirál, politik, obchodník s otroky Francis Drake je po dokončení obeplutí Zeměkoule povýšen na Sira.

KULTURA4. dubna 1768

začal Philip Astley v Londýně provozovat první moderní cirkus.

SPOLEČNOST4. dubna 2011

při návštěvě Chile vzbudil prezident Klaus pozornost celého světa, když si za přítomnosti televizních kamer strčí do kapsy protokolární pero.

POZVÁNKA OBRAZEM