KULTURA / Hudba

Popis:
Autor / zdroj: Janáčkova filharmonie Ostrava
12.5.2020

Další streamovaný koncert z Janáčkovy filharmonie tentokrát i pro posluchače v sále

OSTRAVA

Čtvrteční streamovaný koncert členů Janáčkovy filharmonie Ostrava z Domu kultury města Ostravy budou moci posluchači sledovat nejen online ale někteří také přímo ze sálu.

„Symbolicky a také samozřejmě s ohledem na hygienická opatření jsme kapacitu sálu v probíhající 66. sezóně stanovili na 66 míst,“ říká vedoucí marketingu Petra Javůrková.

Vstupenky v ceně 100 Kč na vystoupení violoncellistů Jiřího Hanouska (koncertní mistr), Lukáše Novotného, houslistky Lenky Hejnešové a klavíristky Elišky Novotné, kteří pro tuto příležitost nastudovali skladby Händela, Haydna a Beethovena, je možné zakoupit online na webových stránkách www.jfo.cz. Ale je možné si přijít koupit vstupenky také osobně do prodejního místa JFO - Janáček pointu (ve vstupním prostoru Domu kultury města Ostravy vpravo).

Před i během koncertu budou dodržována všechna hygienická opatření a v orientaci návštěvníkům koncertu pomohou cedule s instrukcemi, které budou umístěny ve vestibulu i ve foyer před sálem DKMO.

„Velice mě těší skutečnost, že do streamovaných živých koncertů okamžitě a bez nároků na odměny zapojila výrazná část členů Janáčkovy filharmonie. A jsem také velice rád, že díky určitému rozvolnění restrikcí, můžeme na čtvrtečním koncertě alespoň části našeho publika poskytnout autentický a nenahraditelný zážitek z živého vystoupení,“ doplňuje ředitel JFO Jan Žemla.

 

Autor / zdroj: Jana Knižátková

DALŠÍ ČLÁNKY

Studenti věnovali vyhrané peníze Slezské nemocnici

Mimořádné gesto udělal jedenáctičlenný tým studenek Slezského gymnázia v Opavě. Ten se v prosinci roku 2019 účastnil soutěže VeryHero, jejímž cílem by

Nejmladšímu pacientovi testovanému v Uherskohradišťské nemocnici bylo 9 měsíců, nejstaršímu 95 let

Téměř tisícovka odběrů v terénu u pacientů s podezřením na nákazu koronavirem, dalších téměř pět stovek na odděleních. Uherskohradišťská nemocnice má

V Hradci začal příjem žádostí o městskou finanční pomoc podnikatelům

Drobní hradečtí podnikatelé již mohou na magistrát města odesílat žádosti o městskou finanční pomoc do výše až 25 tisíc korun.

DNES SE STALO

HISTORIE3. června 1585

Vilémovi z Rožmberka a rakouskému šlechtici Linhartovi z Harrachu byl udělen Řád zlatého rouna.

SPORT3. června 1950

francouzská expedice jako první zdolala Annapurnu I, jednu z nejvyšších hor Himalájí.

VESMÍR3. června 1965

odstartovala pilotovaná kosmická loď Gemini 4, první vícedenní americká vesmírná mise.

POZVÁNKA OBRAZEM