KULTURA / Hudba

Popis:
Autor / zdroj: Janáčkova filharmonie Ostrava
12.5.2020

Další streamovaný koncert z Janáčkovy filharmonie tentokrát i pro posluchače v sále

OSTRAVA

Čtvrteční streamovaný koncert členů Janáčkovy filharmonie Ostrava z Domu kultury města Ostravy budou moci posluchači sledovat nejen online ale někteří také přímo ze sálu.

„Symbolicky a také samozřejmě s ohledem na hygienická opatření jsme kapacitu sálu v probíhající 66. sezóně stanovili na 66 míst,“ říká vedoucí marketingu Petra Javůrková.

Vstupenky v ceně 100 Kč na vystoupení violoncellistů Jiřího Hanouska (koncertní mistr), Lukáše Novotného, houslistky Lenky Hejnešové a klavíristky Elišky Novotné, kteří pro tuto příležitost nastudovali skladby Händela, Haydna a Beethovena, je možné zakoupit online na webových stránkách www.jfo.cz. Ale je možné si přijít koupit vstupenky také osobně do prodejního místa JFO - Janáček pointu (ve vstupním prostoru Domu kultury města Ostravy vpravo).

Před i během koncertu budou dodržována všechna hygienická opatření a v orientaci návštěvníkům koncertu pomohou cedule s instrukcemi, které budou umístěny ve vestibulu i ve foyer před sálem DKMO.

„Velice mě těší skutečnost, že do streamovaných živých koncertů okamžitě a bez nároků na odměny zapojila výrazná část členů Janáčkovy filharmonie. A jsem také velice rád, že díky určitému rozvolnění restrikcí, můžeme na čtvrtečním koncertě alespoň části našeho publika poskytnout autentický a nenahraditelný zážitek z živého vystoupení,“ doplňuje ředitel JFO Jan Žemla.

 

Autor / zdroj: Jana Knižátková

DALŠÍ ČLÁNKY

Po třech letech zaznamenala znojemská porodnice největší počet porodů

Porodníci znojemské nemocnice loni přivedli na svět 977 dětí. Za poslední tři roky je to nejvíce dětí. Koronavirová pandemie přímo porodnické výsledky

Otužilá mláďata u valašek

Prvním mládětem nového roku, které se narodilo v Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava, je sameček plemene ovce domácí valaška. Na svět přišel

DNES SE STALO

HISTORIE

22. ledna 1901

na trůn nastoupil nový britský král Eduard VII., nejstarší syn královny Viktorie.

HISTORIE

22. ledna 1918

proběhla na Staroměstském náměstí masová demonstrace. Požadavky demonstrujících se pohybovaly od zvýšení přídělů až po návrat svobod a okamžité uzavření příměří.

HISTORIE

22. ledna 1933

se přívrženci Národní obce fašistické pokusili o fašistický puč, když v 0:30 přepadli židenické Svatoplukovy kasárny.

POZVÁNKA OBRAZEM