KULTURA / Hudba

3.8.2012

Frýdecko-místecký festival Sweetsen fest získal letos pro charitu téměř 100 tisíc korun

FRÝDEK - MÍSTEK

Unikátní benefiční frýdecko-místecký festival Sweetsen fest získal pro charitu téměř dvakrát více financí než loni, celkem 93 515 korun. Částka, kterou se podařilo získat pro společnosti ADRA, Charita a Podané ruce, je tak nejvyšší v devítileté festivalové historii.

Takového výsledku bylo dosaženo nejen díky veřejným sbírkám, ale i díky podpoře Nadace OKD, která významně podporuje festival a zejména pak jeho novou část, ve které vznikají umělecká díla určená pro podporu humanitárních organizací.

Letošní Sweetsen fest, který je diváky i účinkujícími hodnocen jako jeden s nejzdařilejších v historii, se bude pyšnit ještě jedním primátem. Pro podporu charitativních organizací se návštěvníkům a soukromým dárcům podařilo vybrat nejvyšší částku, a to dokonce dvakrát vyšší než loni, celkem 93 515 Kč. V devítileté historii festivalu se tak podařilo získat již téměř čtvrt milionu korun.

Zhruba jedna polovina peněz byla vybrána ve veřejných sbírkách, které pořádaly během festivalu organizace ADRA, Charita a Podané ruce. Zbývající polovinu výtěžku doplnily a stále doplňují ještě dary jednotlivců, kteří v rámci charitativní aukce získají obrazy a fotografie významných frýdecko-místeckých umělců. Umělecká díla vznikla bez nároku na honorář na motto „Život má mít hloubku“ v rámci projektu „Umělci potřebným“ za významné podpory Nadace OKD.

„Sweetsen fest je výjimečný svým zaměřením na Frýdek-Místek, od účinkujících, přes podporované organizace až po partnery. I přesto, že svým heslem Frýdek-Místek sobě se může jevit jako akce, která má své limity, opak je pravdou. Právě podpora Nadace OKD, která rozšířila program festivalu o výtvarné a fotografické dílny a rozsáhlý dětský program je důkazem, že Sweetsen fest nemá omezení zejména ve způsobech nacházení nových způsobů podpory charity. Věřím, že spolu s dalšími partnery v čele s městem Frýdek-Místek a Nadací ČEZ se můžeme už dnes těšit na jubilejní 10. ročník,“ uvadí zakladatel festivalu Petr Korč.

Prostředky vybrané ve veřejných sbírkách 51 515,- Kč: Podané ruce: 9 648,- Kč, ADRA Frýdek-Místek: 21 402,- Kč, Charita Frýdek-Místek 20 465,- Kč.

Prostředky doposud získané dary jednotlivců, které si rozdělí výše uvedené dobročinné společnosti rovným dílem (částka není konečná): 42 000,- Kč.

Posledních 5 uměleckých děl, které doposud nezískal žádný ze soukromých dárců, jsou i nadále vystavena ve frýdeckém Antikvariátě Pod Svícnem, kde si je případní zájemci mohou nejenom prohlédnout, ale i zarezervovat a nabídnout konkrétní částku, kterou jsou ochotni oproti jejich získání věnovat společnostem ADRA, Charita a Podané ruce. Tak jako při veřejných sbírkách, které si organizují přímo jednotlivé organizace, i tyto peníze jdou bez zásahu pořadatelů přímo k příjemcům.

10. jubilejní ročník největšího frýdecko-místeckého festivalu proběhne ve Frýdku-Místku od 27. do 30. června 2013. Vstup je již tradičně zdarma.

Sweetsen fest pořádá ve spolupráci se Statutárním městem Frýdek-Místek a pod záštitou primátora města Mgr. Petra Cvika občanské sdružení Pod Svícnem ve spolupráci s hudebním klubem Stoun, Národním domem Frýdek-Místek a hlavními podporovateli, kterými jsou Nadace ČEZ a Nadace OKD.
Autor / zdroj: Petr Korč.

DALŠÍ ČLÁNKY

Zlínský kraj ocenil pracovníky sociálních služeb

Ženy a muže, kteří dlouhodobě pracují v sociálních službách a vykonávají své povolání nejen na odborné výši, ale také s příkladným lidských přístupem,

Neplodných v Olomouckém kraji přibývá, ženy řeší mateřství pozdě

Odkládání rodičovství do pozdního věku, kouření, obezita a nezdravý životní styl – to vše se podepisuje na nárůstu počtu pacientů, kteří se léčí pro n

Mobilní rozhlas si už v Hulíně zaregistrovalo téměř deset procent obyvatel

Město Hulín letos zaznamenává značný zájem veřejnosti o službu Mobilní rozhlas. Od začátku roku si ji zaregistrovalo 338 občanů, kteří tak nyní dostáv

DNES SE STALO

ŠKOLA18. září 1848

na českých gymnáziích byla zavedena čeština jako vyučovací jazyk.

DOPRAVA18. září 1897

Kancelář městských elektrických podniků (předchůdce dnešního Dopravního podniku hl. m. Prahy) zahájila provoz elektrické tramvaje.

ZAJÍMAVOSTI18. září 1994

ze Staroměstské náměstí v Praze odjel na kole na tříletou cestu kolem světa Vítězslav Dostál, první Čech, který takovou cestu vykonal.

POZVÁNKA OBRAZEM