AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

Popis:
Autor / zdroj: Radka Miloševská
21.7.2020

Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí investovala do svého vybavení již přes 200 milionů korun

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ

Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí překročila významný milník. A to 200 milionovou hranici do investic putujících jak do modernizace vybavení, zkvalitnění služeb pro pacienty i podmínek k práci zdravotníků, a to od roku 2004, kdy se nemocnice stala členem skupiny AGEL. I v letošním roce hodlá valašskomeziříčská nemocnice investovat do obnovy zdravotnické techniky, a to v souhrnné výši devíti milionů korun.

Za posledních 16 let nemocnice proinvestovala konkrétně více než 204 milionů korun. Mezi nejvýznamnější akce loňského roku patřilo pořízení moderního výpočetního tomografu (CT). „Nemocnice každoročně vynakládá nemalé částky na obnovu zdravotnické techniky a koupě nového CT přístroje je doposud největší investicí do zdravotnické techniky. Jeho pořízení rozšířilo spektrum diagnostických výkonů. Zrychlila a zkvalitnila se prováděná vyšetření, z čehož profitují pacienti ze spádové oblasti naší nemocnice,“ říká předseda představenstva Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí MUDr. Milan Leckéši s tím, že mezi další významné investiční akce patřilo také zřízení evakuačního výtahu, vybavení stravovacího provozu, výstavba heliportu, zřízení parkoviště a rekonstrukce oddělení klinické biochemie. Značná část investičních nákladů byla vynaložena na obnovu zdravotnických přístrojů a technologií, v míře nemalé i pro zlepšení „hotelového prostředí“ pacientů a zázemí pro zaměstnance.

Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí aktuálně pokračuje v přípravách na vybudování nového pracoviště magnetické rezonance a v nejbližší době zahájí vlastní stavební úpravy.  Na přelomu letošního a nového roku pak plánuje vlastní spuštění provozu pracoviště magnetické rezonance, jež doplní spektrum vyšetřovacích metod. „Pořízení magnetické rezonance se stane absolutně největší investicí do zdravotnické techniky od doby provozování nemocnice skupinou AGEL,“ uzavírá MUDr. Milan Leckéši.  

V letošním roce má valašskomeziříčská nemocnice v plánu investovat do obnovy zdravotnické techniky v souhrnné výši devět milionů korun. V plánu je nákup parních sterilizátorů, operačního stolu, pojízdného rentgenu nebo techniky pro gastroenterologii.

Nemocnice Valašské Meziříčí je regionální zdravotnické zařízení, poskytující zdravotní péči občanům v základních medicínských oborech. Hlavními nosnými programy jsou v současnosti porodnictví a úrazová a obecná chirurgie. Dalším záměrem nemocnice je rozšiřovat nosné programy směřované na preventivně-diagnostickou zdravotní péči, speciálně zaměřenou na seniory v souvislosti se stárnutím populace v rámci interních oborů, ale i následné zdravotní a ošetřovatelské péče.

Autor / zdroj: Radka Miloševská

DALŠÍ ČLÁNKY

Filmaři hledají komparz v Třebíči

Pro připravovaný film Slovo režisérky a scénáristky Beaty Parkanové filmaři aktuálně hledají komparz. Třebíč, konkrétně uličku V Mezírce v židovské čt

Za muzikou do klubů už od pátku

Přestože probíhají prázdniny a fanoušci muziky by měli pomýšlet spíše na velké hudební festivaly, opak je letos pravdou a tak jistě vezmou zavděk i mé

Charitativní Bazárek tentokrát k uzdravení pomůže 16leté Kláře

Zatímco jiné děti řeší pubertu a první lásky, dnes 16leté Kláře připravil osud úplně jiný průběh dospívání. Ve 12 letech totiž onemocněla rakovinou kr

DNES SE STALO

HISTORIE5. srpna 1646

byl Ferdinand IV. korunován českým králem.

ZAJÍMAVOSTI5. srpna 1884

položili v New Yorku základní kámen ke stavbě Sochy Svobody.

AUTO-MOTO5. srpna 1888

Bertha Benzová jako první řidička automobilu podnikla 106 km dlouhou cestu z Mannheimu do Pforzheimu.

POZVÁNKA OBRAZEM