AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
Autor / zdroj: Pixabay
18.2.2020

Rodiče se nemusí obávat. Pediatrů v Rožnově je a bude dostatek

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM

Město Rožnov momentálně řeší situaci kolem dětské lékařky MUDr. Ivy Šebestové, která nedávno oznámila ukončení činnosti a odchod do penze. Mnozí rodiče v Rožnově se obávali, že jejich děti nebudou mít svého lékaře. Město se tedy také vložilo do jednání a momentálně má dobré zprávy. Od května, kdy ukončí činnost MUDr. Iva Šebestová, se chystá v Rožnově otevřít ordinaci MUDr. Marian Šmoldas. Děti by tak mohly během května pohodlně přejít v rámci Rožnova od jednoho lékaře k jinému.

Ihned poté, co vešlo ve známost chystané ukončení činnosti MUDr. Šebestové, vstoupilo město do kontaktu hned s několika dětskými lékaři. Dobrou zprávou je, že rodiče se nemusí obávat, že pro své děti nebudou mít v Rožnově lékaře.

„Podnikli jsme kroky vedoucí k zajištění nového pediatra v Rožnově, kterým by měl být MUDr. Marian Šmoldas. Ten připravuje otevření nové ordinace v Rožnově, o čemž nás informoval. Pro rodiče, kteří mají své děti u MUDr. Šebestové, se tak otevřela možnost pohodlně přeregistrovat své děti v rámci Rožnova,“ oznámil dobrou zprávu pro rožnovské rodiče starosta města Radim Holiš.

Ideální čas na přeregistraci dětí od končící dětské lékařky bude v květnu. „Paní doktorka končí s posledním květnem, přičemž v tu dobu by už měl fungovat v Rožnově MUDr. Šmoldas, se kterým jsme jednali,“ řekla místostarostka Rožnova Kristýna Kosová. Pro rodiče velmi dobrou zprávu potvrdil i samotný lékař. „Momentálně dělám všechny potřebné kroky k tomu, abych mohl 1. května otevřít v Rožnově ordinaci,“ řekl MUDr. Marian Šmoldas.

Momentálně tedy nehrozí v Rožnově nedostatek dětských lékařů, stejně tak se rodiče nemusí obávat nějakého hromadného přehlašování k lékařům například v jiných městech. „Podle informací, které jsme v posledních dnech získávali od rožnovských dětských lékařů, se žádný z nich v horizontu pěti let nechytá končit. Zajištění lékařské péče je důležité, proto budeme situaci průběžně kontrolovat,“ dodal místostarosta Jan Kučera.

Autor / zdroj: Marek Havran

DALŠÍ ČLÁNKY

Při pyrotechnickém průzkumu byla na skládce odpadů v Rapotíně nalezena munice

Ve čtvrtek 2. dubna 2020 krátce před polednem vyrozuměl policisty pracovník firmy provádějící na skládce odpadů v Rapotíně pyrotechnický průzkum o nál

Radnice Prahy 6 přemístila sochu maršála Koněva

V pátek v dopoledních hodinách byla z podstavce demontována bronzová socha maršála Ivana Stěpanoviče Koněva, spolu s doprovodnými bronzovými deskami.

Majáles Ostrava má nový termín. Uskuteční se 16. září

V reakci na nouzová opatření přijatá vládou České republiky a obavám z šíření koronaviru se letošní 26. ročník Majálesu Ostrava 2020 přesouvá.

DNES SE STALO

OBJEVY4. dubna 1581

anglický korzár, mořeplavec, viceadmirál, politik, obchodník s otroky Francis Drake je po dokončení obeplutí Zeměkoule povýšen na Sira.

KULTURA4. dubna 1768

začal Philip Astley v Londýně provozovat první moderní cirkus.

SPOLEČNOST4. dubna 2011

při návštěvě Chile vzbudil prezident Klaus pozornost celého světa, když si za přítomnosti televizních kamer strčí do kapsy protokolární pero.

POZVÁNKA OBRAZEM