SPORT / Běh

Popis: Běh rodným krajem Emila Zátopka 2019.
Běh rodným krajem Emila Zátopka 2019.
Autor / zdroj: Město Kopřivnice
14.9.2020

Rožnov plný sportu: ve středu je Olympijský běh a v sobotu Běh rodným krajem Emila Zátopka

Rožnov pod Radhoštěm

Dvě velké běžecké akce v pouhých čtyřech dnech čekají sportovce v Rožnově pod Radhoštěm. Ve středu 16. září se v městském parku v Rožnově koná z června přeložený T-Mobile Olympijský běh a v sobotu 19. září se uskuteční Běh rodným krajem Emila Zátopka, půlmaraton z Kopřivnice do Rožnova. O den dříve, v pátek 18. září, se od 16 hodin na Valašském slavíně v areálu Dřevěného městečka v Rožnově pod Radhoštěm uskuteční oficiální rozloučení s olympioničkou Danou Zátopkovou.

Město Rožnov pod Radhoštěm se v letošním roce již počtvrté zapojuje po bok dalších významných měst, které pořádají největší běžeckou akci v České republice - T-Mobile Olympijský běh. Původně se měla konat v červnu, ale kvůli špatné epidemiologické situaci byl přeložen na září. Start hlavního běhu je pro celou republiku stejný – v 18 hodin. „Pětikilometrová trať běžce provede příjemnými místy našeho městského parku a bude jednotná pro všechny zúčastněné běžce a běžkyně. Kromě hlavního běhu máme připraveny také dětské běhy, kterých se mohou zúčastnit mladí sportovci ve čtyřech věkových kategoriích a na tratích od 200 metrů do 1 100 metrů. Dětské běhy začínají v 15.30 hodin u Hudebního altánu,“ uvedl starosta Rožnova Radim Holiš.

Více informací naleznete na oficiálních stránkách závodu.    

Jen čtyři dny po Olympijském běhu, v sobotu 19. září, se koná další velká běžecká akce – již 18. ročník Běhu rodným krajem Emila Zátopka. Tradičně se poběží z Kopřivnice do Rožnova, kde je cíl ve Valašském muzeu v přírodě. Kromě hlavního běhu dlouhého 22,3 kilometrů je i letos připraveny další varianty běhu. „Běh je možné absolvovat i ve dvojici (žena-žena, muž-muž) v rámci závodu štafet, v rámci kterého byla rozdělena trasa hlavního závodu na dva úseky, Kopřivnice - Veřovice (10 km) a Veřovice - Rožnov pod Radhoštěm (12,3 km),“ upozorňuje na zajímavost starosta Rožnova Radim Holiš, sám pravidelný účastník půlmaratonu.

První borci v cíli hlavního závodu jsou očekáváni v sobotu po poledni. Pro všechny běžce i fanoušky bude v den závodu umožněn bezplatný vstup do Valašského muzea v přírodě v Rožnově, kde je cíl běhu. Součástí běhu jsou i dětské běhy, a to v Kopřivnici i v Rožnově, registrovat se je možné na místě, prezentace začíná v 8.15 hodin, přihlásit se bude možné i dopředu na e-mailové adrese svc@svcroznov.cz. Start (v 9.00) i cíl dětských běhů v Rožnově je ve Valašském muzeu v přírodě v Dřevěném městečku, kousek od prostoru cíle hlavního závodu. Startovné pro dětské běhy je zdarma. 

Veškeré informace k závodu jsou k dispozici na webu závodu.


Autor / zdroj: Petra Graclíková

DALŠÍ ČLÁNKY

Neplodných v Olomouckém kraji přibývá, ženy řeší mateřství pozdě

Odkládání rodičovství do pozdního věku, kouření, obezita a nezdravý životní styl – to vše se podepisuje na nárůstu počtu pacientů, kteří se léčí pro n

Mobilní rozhlas si už v Hulíně zaregistrovalo téměř deset procent obyvatel

Město Hulín letos zaznamenává značný zájem veřejnosti o službu Mobilní rozhlas. Od začátku roku si ji zaregistrovalo 338 občanů, kteří tak nyní dostáv

Dokument natočený ve Zlínském kraji vyhrál hlavní cenu na festivalu v Panamě

Dokumentární snímek „Rok na dědině“ režiséra Petra Smělíka, který se natáčel kompletně ve Zlínském kraji, zvítězil na 9. ročníku mezinárodního festiv

DNES SE STALO

ZAJÍMAVOSTI29. září 1829

byl v Londýně založen Scotland Yard - první uniformovaná policie.

PŘÍRODA29. září 1931

byla v Tróji otevřena Pražská zoologická zahrada, vytvořená podle architektonického projektu J. Fuchse. Hlavní zásluhu na vzniku zoologické zahrady měl český zoolog a ornitolog Jiří Janda, který se stal jejím prvním ředitelem.

PRÁCE29. září 1968

byl zaveden v Československu pětidenní pracovní týden. I po tomto přechodu byly však vyhlašovány některé soboty jako pracovní.

POZVÁNKA OBRAZEM