AKTUÁLNĚ / Doprava

Popis:
Autor / zdroj: FlixBus CZ
8.12.2020

FlixBus přes Vánoce navýší kapacity na vnitrostátních linkách o polovinu, obnoví některé mezinárodní spoje

S navyšováním kapacit a růstem poptávky po cestování v období Vánoc počítají dopravci na vnitrostátních linkách. FlixBus plánuje navýšit kapacity přepravy o více než 50 % v období mezi 17. prosincem a 3. lednem.

Více spojů přidá z Prahy do Brna, Liberce, Českého Krumlova, Mostu, Chebu a během víkendů také do Karlových Varů. Dočasně obnovit provoz chce FlixBus i na některých mezinárodních spojích. Během svátků tak bude možné cestovat přímým spojem z Prahy například do Norimberku, Berlína, Drážďan, Mnichova, Krakova nebo do Paříže.

K navyšování spojů dochází poté, co dopravci přistoupili k redukci kapacit kvůli nízké poptávce během podzimních měsíců, kdy lidé vlivem vládních opatření souvisejících s pandemií koronaviru zůstávali doma.

„Během podzimu jsem pro občany ČR zachovali základní obslužnost na našich vnitrostátních linkách, a to i přes výrazný pokles poptávky. Jsme rádi, že nyní můžeme nabídnout navýšení přepravních kapacit pro období Vánoc, abychom naše zákazníky dopravili na svátky za rodinou,“ uvádí mluvčí FlixBusu Martina Čmielová.

FlixBus přitom zachová již zaběhlá bezpečnostní opatření na palubách autobusů tak, aby cestujícím zajistil co nejvyšší komfort i bezpečí. Apeluje přitom i na samotné cestující, ať hygienická opatření ani před Vánoci nepodceňují a chrání sebe i své okolí.

Dvakrát častěji z Prahy do Českého Krumlova, více spojů do Brna i Liberce

V rámci vnitrostátní sítě posílí FlixBus spoje v období od čtvrtka 17. prosince do neděle 3. ledna. Celkem se jedná o navýšení kapacit o polovinu. Nejvíce spojů přidá mezi Prahou a Českým Krumlovem, kde kapacitu přepravy zdvojnásobí. Až 80 % stávající kapacity přidá mezi Prahou a Libercem, jezdit bude až šestkrát denně. Na stejnou frekvenci navýší i spoje mezi Prahou a Karlovými Vary během víkendových dní. K navýšení dojde také na trasách mezi Prahou a Chebem, Mostem, Chomutovem a Brnem.

„Očekáváme, že mezi provozně nejrušnější dny bude patřit předvánoční víkend od 18. do 20. prosince a pak doba návratu, tedy 2. a 3. ledna,“ dodává Čmielová. Pro tyto dny jsou kapacity FlixBusu posíleny nejvíce.

Obnovené spojení do Berlína, Vídně a Krakova

FlixBus připravuje dočasné obnovení provozu i do některých zahraničních destinací. S výjimkou 24.12.2020, 4. a 5.1.2021 budou zelené autobusy jezdit denně od 17.12. do 10.1.2021 z Prahy do Paříže přes Norimberk, Wolpertshausen, Heidelberg, Mannheim, Saarbrücken a Remeš. V opačném směru z Paříže do Prahy pojedou od pátku 18.12.2020 do 12.1.2021 s výjimkou dní 19.12., 25.-27.12., 5.1. a 7.-8.1.2021.

Od 18.12. obnoví v omezeném měřítku provoz i mezi Berlínem, Prahou, Vídní, Mariborem a Záhřebem a ve stejný den vyjedou autobusy znova také na trase mezi polskou Vratislaví, Krkonošemi a Prahou. Od 17.12. do 4.1. bude FlixBus jezdit denně mezi Berlínem, Drážďany, Prahou a Vídní a od 17.12. do 11.1. s výjimkou 31.12. také na trase mezi Krakovem, Katovicemi, Ostravou, Olomoucí, Brnem, Prahou, Řeznem a Mnichovem.

Bezpečnostní opatření pro cestování během Vánoc

Také během vánočních přesunů za rodinou je třeba dbát zvýšené hygieně a bezpečnostním opatřením. V případě cestování autobusy FlixBus je nástup na palubu autobusu umožněn pouze zadními dveřmi, u kterých je k dispozici dezinfekce na ruce. Cestující musí mít při nástupu na palubu autobusu i během cesty nasazenou ochrannou roušku.

Samotné odbavení probíhá přes mobilní telefony a digitální snímač. Řidiči cestujícím připomínají nutnost dodržovat při nástupu do autobusu patřičné rozestupy. Dezinfekce a větrání vozidel po každé jízdě probíhá podle pokynů pro dezinfekci dle předpisů a nařízení Světové zdravotnické organizace.

Souhrn opatření má dopravce uveden na webových stránkách a cestující jej dostávají spolu s potvrzením rezervace jízdenky přes webové stránky nebo prostřednictvím mobilní aplikace. FlixBus i tak žádá samotné cestující, aby se vydali na cestu pouze ve výborném zdravotním stavu.

Autor / zdroj: Martina Čmielová

DALŠÍ ČLÁNKY

Po třech letech zaznamenala znojemská porodnice největší počet porodů

Porodníci znojemské nemocnice loni přivedli na svět 977 dětí. Za poslední tři roky je to nejvíce dětí. Koronavirová pandemie přímo porodnické výsledky

Otužilá mláďata u valašek

Prvním mládětem nového roku, které se narodilo v Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava, je sameček plemene ovce domácí valaška. Na svět přišel

DNES SE STALO

HISTORIE

22. ledna 1901

na trůn nastoupil nový britský král Eduard VII., nejstarší syn královny Viktorie.

HISTORIE

22. ledna 1918

proběhla na Staroměstském náměstí masová demonstrace. Požadavky demonstrujících se pohybovaly od zvýšení přídělů až po návrat svobod a okamžité uzavření příměří.

HISTORIE

22. ledna 1933

se přívrženci Národní obce fašistické pokusili o fašistický puč, když v 0:30 přepadli židenické Svatoplukovy kasárny.

POZVÁNKA OBRAZEM