AKTUÁLNĚ / Společnost

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
Autor / zdroj: isifa/thinkstock.com
22.10.2020

Osamělým seniorům či lidem v karanténě v Bohumíně nakoupí úřednice

Bohumín

Radnice v Bohumíně opět nabízí možnost nákupu osamělým seniorům i lidem, kteří se kvůli koronaviru ocitli v karanténě. Zajišťovat ji tentokrát budou úřednice ze sociálního odboru.

„Na jaře v době nouzového stavu se o nákupy pro osamělé Bohumíňáky staralo naše centrum sociálních služeb. To už teď nemá volné kapacity, a tak tuto službu zajistí náš sociální odbor. Pro seniory a lidi v karanténě, kteří nemají nikoho blízkého, kdo by jim teď době pandemie nakoupil základní jídlo a drogerii, jsme zřídili speciální telefonní linku,“ sdělil šéf sociálního odboru bohumínské radnice.

Senioři i Bohumíňáci, kteří se ocitnou kvůli koronaviru v případné karanténě a nebudou mít nikoho blízkého, kdo by jim nakoupil, mohou v pracovní dny od 8 do 13 hodin volat linku 731 130 729.

„Zájemcům, kteří se nám ozvou s prosbou o pomoc, doručíme nákup následující den, pokud zavolají hned ráno, budeme se snažit jim nakoupit ještě tentýž den. Bude záležet na tom, kolik lidí se nám ozve a jaký počet požadavků budeme řešit. Způsob předání a úhradu nákupu si s každým zájemcem upřesníme telefonicky,“ doplnil Ucháč.

Autor / zdroj: Lucie Balcarová

DALŠÍ ČLÁNKY

V Bohumíně se ve čtvrtek otevře bazén, knihovna, sportovní hala i městská tržnice, budou i farmářské trhy

Po téměř dvou měsících vládních koronavirových uzavírek začnou v Bohumíně opět fungovat městská sportoviště. S částečným obnovením provozu počítá i m

Zvířata v táborské zoologické zahradě můžete nově podpořit také na HitHitu

Letošní dvojí nucené uzavření pro veřejnost způsobilo táborské zoologické zahradě vysoké ztráty. Výdaje přitom příliš omezit nejde, krmit a pečovat o

Nová fotografická kniha vás provede Opavou

Místa notoricky známá, ale i nevšední pohledy, které vedou k zamyšlení. To vše nabídne nová publikace, kterou město Opava rozšiřuje svou knižní nabídk

DNES SE STALO

DOPRAVA

4. prosince 1905

byl v Opavě zahájen provoz elektrické tramvaje.

ZAJÍMAVOST

4. prosince 1970

spadl Král smrků v Boubínském pralese. Byl největší ze smrků na západním svahu hory Boubín. Přibližně 440letý smrk ztepilý měl měřený obvod kmene 508 cm při průměrů 162 cm a výšku 57,6 m.

VESMÍR

4. prosince 1996

byla v USA vypuštěna planetární sonda Mars Pathfinder, která dopravila první vozítko na Mars.