AKTUÁLNĚ / Společnost

15.1.2011

Titul Miss sestra získala Aneta Rusínová z Ostravy

OSTRAVA

Titul Miss sestra převzala v pátek večer na plese s názvem Sestry na sál v Obecním domě v Praze zdravotní sestra z chirurgie Městské nemocnice Ostrava Aneta Rusinová. Vyhrála mezi stovkou přihlášených uchazeček.

"Slavnostnímu vyhlášení předcházelo dvoukolové finále, které bylo součástí plesu České asociace sester," uvedl Patrik Neuwirth, marketingový manažer nemocnice. V porotě zasedli mimo jiné předsedkyně asociace Dana Jurásková, primátor Prahy Bohuslav Svoboda, herečka Mahulena Bočanová nebo přednosta Kliniky plastické chirurgie 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy Jan Mešták.

Porota v závěru vybírala z deseti finalistek, které se do čela probojovaly v internetovém hlasování.

Hlasování na webových stránkách organizátora soutěže začalo loni v říjnu. Do soutěže se přihlásila stovka uchazeček. Vítězka získala zahraniční zájezd a velkým překvapením pro byla hlavní cena, červený vůz Škoda Fabia.

„Přihlásit se do této soutěže bylo částečně moje rozhodnutí, ale také mě vyhecovalo okolí, hlavně kolegyně z oddělení," řekla Rusinová.

Mezi své koníčky mladá žena řadí turistiku, spinning, nakupování, tanec, svého psa a v poslední době také rybaření, kterému se věnuje s manželem. Studuje dvě školy, na Ostravské univerzitě magisterský obor ošetřovatelství a management řízení ve zdravotnictví, a dále specializaci v oboru perioperační sestra v Brně. V Městské nemocnici pracuje tři roky, nastoupila ihned po bakalářském studiu.


Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Zlínský kraj ocenil pracovníky sociálních služeb

Ženy a muže, kteří dlouhodobě pracují v sociálních službách a vykonávají své povolání nejen na odborné výši, ale také s příkladným lidských přístupem,

Neplodných v Olomouckém kraji přibývá, ženy řeší mateřství pozdě

Odkládání rodičovství do pozdního věku, kouření, obezita a nezdravý životní styl – to vše se podepisuje na nárůstu počtu pacientů, kteří se léčí pro n

Mobilní rozhlas si už v Hulíně zaregistrovalo téměř deset procent obyvatel

Město Hulín letos zaznamenává značný zájem veřejnosti o službu Mobilní rozhlas. Od začátku roku si ji zaregistrovalo 338 občanů, kteří tak nyní dostáv

DNES SE STALO

ŠKOLA18. září 1848

na českých gymnáziích byla zavedena čeština jako vyučovací jazyk.

DOPRAVA18. září 1897

Kancelář městských elektrických podniků (předchůdce dnešního Dopravního podniku hl. m. Prahy) zahájila provoz elektrické tramvaje.

ZAJÍMAVOSTI18. září 1994

ze Staroměstské náměstí v Praze odjel na kole na tříletou cestu kolem světa Vítězslav Dostál, první Čech, který takovou cestu vykonal.

POZVÁNKA OBRAZEM