SPORT

Nejstarší ragbyový klub v Česku slaví 90 let od založení
Ragby 25.5.2017

Ragbyový klub Slavia slaví 90 let od založení. V rámci oslav proběhnou v sobotu 27. května utkání všech věkových kategorií. Během celého dne nabídne hřiště v Edenu bohatý doprovodný program pro děti i dospělé.

Delight My Fire splnila kvalifikaci na Velkou pardubickou
Dostihy 18.5.2017

Podmínky kvalifikace na 127. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou už splnili tři z přihlášených koní. Po Charme Lookovi, který jako vítěz loňského ročníku má kvalifikaci automaticky zajištěnou, je třetí účastnicí Velké pardubické sedmiletá Delight My Fire.

Ševci porazili Opavu a slaví zisk MOL Cupu
Fotbal 18.5.2017

Zlínský klub podruhé v historii dosáhl na zisk poháru. Ševci porazili Opavu 1:0, díky brance Bartolomeua z 20. minuty. Fotbalisté Zlína mají jisté minimálně 3. předkolo Evropské ligy. V případě výhry Manchesteru United v letošním ročníku Evropské ligy, by pak klubu připadlo rovnou místo v základní skupině této velké soutěže.

Klasik si z Liberce veze dvě prohry a komplikuje si šanci postup do baráže
Baseball 16.5.2017

Velmi důležité dva zápasy odehráli baseballisté Frýdku-Místku v Liberci. S týmem, s kterým se perou o postup do baráže, potřebovali uspět. Bohužel je na hřišti soupeře zradila pálka a domů se vrátili bez bodu.

Primátor Opavy ocenil volejbalistu Václava Slaninu
Volejbal 15.5.2017

Primátor Opavy Radim Křupala ocenil dlouholetého hráče, trenéra, rozhodčího a funkcionáře Václava Slaninu. Ten převzal Cenu primátora statutárního města Opavy za dlouholetý přínos sportu v Opavě.

Teplice doma těsně porazily Bohemians
Fotbal 15.5.2017

Bojovný výkon v utkání s pražskými Bohemians přinesl Teplicím tři body. Proti soupeři, který usiluje ze všech sil o záchranu nejvyšší soutěže, Skláři neměli lehkou úlohu, díky brance Jeřábka z 41. minuty se ale mohli zaslouženě radovat z vítězství.

Dynamo v jihočeském derby remizovalo s Táborskem

Dlouho to vypadalo, že Dynamo stejně jako na podzim získá tři body za výhru 1:0. Jenže v poslední minutě utkání napálil míč střídající Antonín Presl a bylo srovnáno.

Ve Frýdku-Místku si Znojmo připsalo přesvědčivou výhru

V přímém přenosu České televize nedalo Znojmo zachraňujícímu se Frýdku-Místku šanci. Do vedení hosty v první půli po chybě brankář dostal Kuba Teplý, v druhém dějství přidali pojistky Dominik Urbančok a Michal Holub.

RunTour v Ústí ovládli Saji Abdelkabír a Tereza Čapková
Běh 14.5.2017

Maročan Saji Abdelkabír žijící dlouhodobě v České republice obhájil vítězství z loňské RunTour v Ústí nad Labem a zatím na severu Čech nenašel přemožitele. Mezi ženami se radovala Tereza Čapková.

Slavia s Duklou jen remizovala, boj o titul není rozhodnut
Fotbal 14.5.2017

Sešívaní sice dvakrát vedli, hosté ale dokázali pokaždé srovnat. Náskok Slavie na druhou Plzeň tak dvě kola před koncem zůstává dvoubodový.

Poslední domácí zápas Zlín nezvládl, Jihlavě podlehl o tři branky

Jihlava, která bojuje o záchranu si z Letné odváží všechny body za vítězství 3:0. Vše začalo na konci prvního poločasu, když si míč do vlastní sítě srazil Hubáček. Poté se dvakrát prosadil hostující kanonýr Ikaunieks a bylo hotovo. Zlín se na jaře domácí výhry nedočkal.

Podještědské derby vítěze nenašlo, Slovan ztratil výhru v nastaveném čase

Hráči Slovanu už v předchozích týdnech prohlašovali, že právě výhra v derby je jejich hlavním cílem ve zbytku sezony. Ani Jablonec nejel pod Ještěd bez ambic. Duel však nakonec vítěze nenašel.

Ústí remizovalo s vedoucí Olomoucí

28. kolo Fortuna národní ligy přivedlo do Ústí nad Labem lídra tabulky z Olomouce. Diváci byli svědky atraktivního utkání, které skončilo remízou 2:2.

Opava zdolala Varnsdorf

Opava zvítězila ve Fortuna národní lize pošesté v řadě, když přehrála Varnsdorf v poměru 4:2 a vítězně se naladila na středeční finále MOL Cupu se Zlínem.

Brno si připsalo další tři body, utkání v Příbrami zlomilo ve druhé půli

Nepovedený start, parádní vyrovnání kapitána, dva hvězdné okamžiky Milana Lutonského po změně stran a pozdní snížení domácích. Takový byl ve zkratce průběh utkání v Příbrami, po kterém si Zbrojovka připsala druhou výhru v řadě a přiblížila se středu tabulky.

Baník jasně přehrál Sokolov

Baník porazil Sokolov 3:0 a k definitivě postupu do nejvyšší soutěže potřebuje v závěrečných dvou kolech uhrát tři body. Ostravu na vítěznou vlnu vrátil uzdravený De Azevedo, který dva góly dal a na první Tomáši Mičolovi přihrál.