KAM NA VÝLET / Muzea a skanzeny

Popis: Muzeum starožitných kočárků, panenek a patentních listin v Náchodě.
Muzeum starožitných kočárků, panenek a patentních listin v Náchodě.
Autor / zdroj: starozitnekocarky.wordpress.com

Muzeum zachycuje vývoj dětských kočárků z celého světa od doby přibližně 1760 až do roku 1970

NÁCHOD

Expozice Muzea starožitných kočárků, panenek a patentních listin v Náchodě zachycuje vývoj dětských kočárků z celého světa od doby přibližně 1760 až do roku 1970. Dále je zde vystavena sbírka starožitných panenek a raritní sbírka originálů královských patentů.

Každý se v minulosti s dětským kočárkem důvěrně setkal. Dnes si můžete své vzpomínky osvěžit a potěšit se nádherou těchto starožitných kočárků. V Muzeu starožitných kočárků, panenek a patentních listin v Náchodě můžete obdivovat vývojovou řadu dětských kočárků, vyrobených v období let zhruba 1760 až 1970. Je jich již dvě stovky a přibývají další. Výstava kočárků je doplněna v druhém podlaží také houpacími koni, koloběžkami, kolíbkami či sáňkami apod. Expozici doprovázejí i dobové dekorace jako jsou panenky, hračky, pokojíčky nebo různé technickými zajímavosti – především v podobě originálních výrobních patentů.

Před rokem 2014 mělo muzeum možnost prezentovat svoji sbírku, budovanou od poloviny 90. let 20. století, na ojedinělých výstavách vždy jako část a nikoliv jako celek. Proto se rozhodlo využít možnosti přestavby budovy v centru Náchoda a věnovat ji přímo tomuto projektu. Tímto se mu splnilo přání předvést celou rozsáhlou sbírku jako celek a nabídnout ji návštěvníkům ke shlédnutí. Cílem je doplňovat sbírky o výjimečné exponáty z celého světa ať již vyráběné sériově, kusově, nebo takové, které zůstaly svým jedinečným řešením pouze na papíře.

Více informací včetně otevírací doby a cen vstupného najdete na webu starozitnekocarky.wordpress.com.

Autor / zdroj: -red-

DALŠÍ ČLÁNKY

Na D1 u obce Kujavy skončilo auto na střeše

V sobotu, krátce po půl deváté ráno, se na dálnici D1 u obce Kujavy stala dopravní nehoda, u které došlo ke zranění jedné osoby, pro kterou přiletěl v

Manévry v centru Zlína

Po dvou hodinách policisté ukončili prohledávání obchodních center ve Zlíně, kde prozatím neznámý pachatel ohlásil uložení výbušniny.

Bude Jevíčko historickým městem roku?

Do soutěže o titul Historické město roku 2019 bylo za Pardubický kraj nominováno Jevíčko.

DNES SE STALO

HISTORIE18. ledna 1409

vydal Václav IV. Dekret kutnohorský, kterým omezil vliv cizinců na pražské univerzitě.

PŘÍRODA18. ledna 1969

byla v Moravském krasu objevena Amatérská jeskyně. Tento jeskynní systém je se svými téměř 45 kilometry nejdelším jeskynním systémem ve Střední Evropě.

POZVÁNKA OBRAZEM