KAM NA VÝLET / Technické zajímavosti

Popis: Děti ve Vodním světě v liberecké iQLANDII.
Děti ve Vodním světě v liberecké iQLANDII.
Autor / zdroj: iqlandia.cz

Lektoři osvětlí vše, co vás zajímá. V iQLANDII si můžete všechno detailně vyzkoušet i osahat

LIBEREC

Řešíte otázku, kam vyrazit s dětmi na rodinný výlet? Ušetřete si čas hledáním vhodné rodinné výpravy a přijeďte navštívit jedno z nejvýznamnějších míst svého druhu v Evropě - unikátní science centrum iQLANDIA v Liberci. Interaktivní vědecko-zábavní centrum každoročně navštíví nespočet rodin se svými dětmi a všichni si návštěvu dokonale užijí.

Navštívíte-li libereckou iQLANDII, nebudete se ani na chvíli nudit. Skoro na všechno lze sahat, vyzkoušet, důkladně prohlédnout a případně se zeptat obsluhy - lektorů v modrém - na to, co vás či vaše děti zajímá. Nechejte své malé i velké děti poznat okouzlující svět vědy a přírodních zákonitostí, který je uhrane a nepustí.

Děti se zabaví na celý den a také se něco naučí. Mohou navštívit stovky rozličných atrakcí, exponátů a podívat se do jedinečného Planetária. Vše si mohou osahat, prohlédnout anebo zeptat ochotného personálu na cokoliv, co je bude zajímat.

Atrakce jsou vhodné pro malé i velké - jak pro děti, které navštěvují základní školu, tak i pro studenty středních škol. A stejně tak dobře se v iQLANDII dokáží pobavit i rodiče.

Neformální vzdělávací formou se děti seznámí se základními pojmy a poznatky z oblastí jako jsou chemie, fyzika, biologie, geologie a mnoha dalších předmětů, které aktuálně probírají anebo teprve budou probírat ve škole. 

Programy pro veřejnost
Hurá do laboratoře!
Vyzkoušejte moderní laboratoře a staňte se na chvíli i vy šíleným vědcem a vynálezcem. Svět pod mikroskopem, výroba parfémů, tajemství neviditelného inkoustu, zázrak kyanotypie… – to je jen několik z řady tematických workshopů, které si pro vás zdejší lektoři připravili. Vzhledem k omezené kapacitě navíc zažijete při bádání téměř rodinnou atmosféru. A kdo ví, třeba obohatíš lidstvo o další skvělý vynález. 
Časy workshopů:
Každý víkend, o svátcích a prázdninách ve 14.00 a v 15.00.  
Vstup je zdarma pro jednotlivce a rodiny v rámci návštěvy iQLANDIE, kapacita laboratoře je 25 osob, registrační lístky si návštěvníci mohou vyzvednout na pokladně při zakoupení vstupenky. 

Science show
Věda je zábava a přesvědčí vás o tom i oblíbená vědecká show, s níž lektoři sklízejí úspěchy doma i ve světě. Chcete si pohrát s látkou o extrémně nízké teplotě, dosahující téměř -200 °C? Ohřát se v záři plamenů různých teplot, barev a původů? Nebo si snad na izolační podložce zatančit pod napětím několika set tisíc voltů? Žádný problém.

Právě takovéto zážitky si můžete odnést z každodenní science show plné napětí, výbuchů a ohňů.
Časy science show:
Všední den:
Science show (40 minut) – od 13.00
Víkendy, svátky a prázdniny:
Velká science show (40 minut) – od 11.00 a od 16.00
Malá science show (20 minut) – od 13.00 

Badatelské aktivity v expozicích
Vyrobte si nanovlákno, pohovořte si s robotem Thespianem, otestujte své chuťové pohárky a mnohá další překvapení na vás čekají téměř v každé expozici.

Pro všechny zvídavé návštěvníky v iQLANDII připravili doprovodné aktivity s lektory přímo v expozicích. Při víkendovém a prázdninovém provozu probíhají aktivity několikrát denně, ve všední dny minimálně jednou denně.  

Liberecká iQLANDIA nabízí také řadu výukových programů, a to jak pro děti z mateřských škol, tak pro žáky 1. a 2. stupně základních škol a také studenty středních škol. 

Více informací včetně aktuálních akcí, otevírací doby a cen vstupného najdete na webu iqlandia.cz.

Autor / zdroj: -red-

DALŠÍ ČLÁNKY

Trhli rekord a hned poté věnovali 63 tisíc postižené holčičce

Úžasných 63 tisíc korun zvládli vydělat desetiletí školáci z Poličky během dvouměsíčního projektu Abeceda peněz. Do poslední koruny je věnují malé Nat

Ostrava otevírá areál Bazaly, sloužit bude fotbalové akademii

Slavný ostravský areál Bazaly se vrátil k životu a nově bude sloužit mladým fotbalistům. Hráči Regionální fotbalové akademie budou mít na Bazalech k d

Festival Souznění nabídne exkluzivní program

Nečekaná programová překvapení chystá letošní ročník jinak tradičního Mezinárodního festivalu Souznění. Nabídne více než 400 hudebníků, zpěváků, taneč

DNES SE STALO

HISTORIE7. prosince 1741

se Karel Albrecht Bavorský prohlásil českým králem a jeho vládu uznala většina české šlechty.

HISTORIE7. prosince 1941

zaútočili Japonci na Pearl Harbor a Spojené státy vstoupily do 2. světové války.

VESMÍR7. prosince 1995

sonda Galileo vstoupila šest let po svém vypuštění ze Země do atmosféry Jupiteru.

POZVÁNKA OBRAZEM