KAM NA VÝLET / Technické zajímavosti

Popis: Děti ve Vodním světě v liberecké iQLANDII.
Děti ve Vodním světě v liberecké iQLANDII.
Autor / zdroj: iqlandia.cz

Lektoři osvětlí vše, co vás zajímá. V iQLANDII si můžete všechno detailně vyzkoušet i osahat

LIBEREC

Řešíte otázku, kam vyrazit s dětmi na rodinný výlet? Ušetřete si čas hledáním vhodné rodinné výpravy a přijeďte navštívit jedno z nejvýznamnějších míst svého druhu v Evropě - unikátní science centrum iQLANDIA v Liberci. Interaktivní vědecko-zábavní centrum každoročně navštíví nespočet rodin se svými dětmi a všichni si návštěvu dokonale užijí.

Navštívíte-li libereckou iQLANDII, nebudete se ani na chvíli nudit. Skoro na všechno lze sahat, vyzkoušet, důkladně prohlédnout a případně se zeptat obsluhy - lektorů v modrém - na to, co vás či vaše děti zajímá. Nechejte své malé i velké děti poznat okouzlující svět vědy a přírodních zákonitostí, který je uhrane a nepustí.

Děti se zabaví na celý den a také se něco naučí. Mohou navštívit stovky rozličných atrakcí, exponátů a podívat se do jedinečného Planetária. Vše si mohou osahat, prohlédnout anebo zeptat ochotného personálu na cokoliv, co je bude zajímat.

Atrakce jsou vhodné pro malé i velké - jak pro děti, které navštěvují základní školu, tak i pro studenty středních škol. A stejně tak dobře se v iQLANDII dokáží pobavit i rodiče.

Neformální vzdělávací formou se děti seznámí se základními pojmy a poznatky z oblastí jako jsou chemie, fyzika, biologie, geologie a mnoha dalších předmětů, které aktuálně probírají anebo teprve budou probírat ve škole. 

Programy pro veřejnost
Hurá do laboratoře!
Vyzkoušejte moderní laboratoře a staňte se na chvíli i vy šíleným vědcem a vynálezcem. Svět pod mikroskopem, výroba parfémů, tajemství neviditelného inkoustu, zázrak kyanotypie… – to je jen několik z řady tematických workshopů, které si pro vás zdejší lektoři připravili. Vzhledem k omezené kapacitě navíc zažijete při bádání téměř rodinnou atmosféru. A kdo ví, třeba obohatíš lidstvo o další skvělý vynález. 
Časy workshopů:
Každý víkend, o svátcích a prázdninách ve 14.00 a v 15.00.  
Vstup je zdarma pro jednotlivce a rodiny v rámci návštěvy iQLANDIE, kapacita laboratoře je 25 osob, registrační lístky si návštěvníci mohou vyzvednout na pokladně při zakoupení vstupenky. 

Science show
Věda je zábava a přesvědčí vás o tom i oblíbená vědecká show, s níž lektoři sklízejí úspěchy doma i ve světě. Chcete si pohrát s látkou o extrémně nízké teplotě, dosahující téměř -200 °C? Ohřát se v záři plamenů různých teplot, barev a původů? Nebo si snad na izolační podložce zatančit pod napětím několika set tisíc voltů? Žádný problém.

Právě takovéto zážitky si můžete odnést z každodenní science show plné napětí, výbuchů a ohňů.
Časy science show:
Všední den:
Science show (40 minut) – od 13.00
Víkendy, svátky a prázdniny:
Velká science show (40 minut) – od 11.00 a od 16.00
Malá science show (20 minut) – od 13.00 

Badatelské aktivity v expozicích
Vyrobte si nanovlákno, pohovořte si s robotem Thespianem, otestujte své chuťové pohárky a mnohá další překvapení na vás čekají téměř v každé expozici.

Pro všechny zvídavé návštěvníky v iQLANDII připravili doprovodné aktivity s lektory přímo v expozicích. Při víkendovém a prázdninovém provozu probíhají aktivity několikrát denně, ve všední dny minimálně jednou denně.  

Liberecká iQLANDIA nabízí také řadu výukových programů, a to jak pro děti z mateřských škol, tak pro žáky 1. a 2. stupně základních škol a také studenty středních škol. 

Více informací včetně aktuálních akcí, otevírací doby a cen vstupného najdete na webu iqlandia.cz.

Autor / zdroj: -red-

DALŠÍ ČLÁNKY

Rodiče se nemusí obávat. Pediatrů v Rožnově je a bude dostatek

Město Rožnov momentálně řeší situaci kolem dětské lékařky MUDr. Ivy Šebestové, která nedávno oznámila ukončení činnosti a odchod do penze. Mnozí rodič

V Bohumíně navýšili rozpočet o 107 milionů

Díky úsporám, dotacím, vyššímu výběru daní i úvěru zvyšují v 21tisícovém Bohumíně letošní 800miliionový rozpočet o dalších 107 milionů korun.

Náchod koupil budovu staré polikliniky

Zastupitelstvo města Náchoda schválilo koupi pozemku a budovy čp. 665 na Denisově nábřeží. Jedná se o budovu staré polikliniky, jejíž prostory využívá

DNES SE STALO

HISTORIE18. února 1318

schválila Pražská Městská rada na Starém Městě status krejčovského cechu, který je nejstarším známým a dochovaným cechovními statutem v Čechách.

KULTURA18. února 1929

poprvé byli vyhlášeni vítězové filmové ceny Oscar. Ceny ale byly předány o měsíc později.

VESMÍR18. února 1930

Clyde Tombaugh při studiu fotografií, které pořídil v lednu, objevil trpasličí planetu Pluto.

POZVÁNKA OBRAZEM