KAM NA VÝLET / Náš tip

Popis: Ilustrační foto. Veletrh.
Ilustrační foto. Veletrh.
Autor / zdroj: Jana Jílková
Datum konání: 6. 12. 2019 - 7. 12. 2019

Uvažujete o dalším studiu vašeho dítěte? Napoví veletrh Středoškolák, vysokoškolák

OSTRAVA

Máte doma deváťáka základní školy a uvažujete, jaké bude jeho další vzdělání? Anebo máte studenta, který přemýšlí, zda dále pokračovat ve studiu nebo se vrhnout do zaměstnání? Na tyto a další otázky naleznete odpovědi v pátek 6. prosince a v sobotu 7. prosince na Černé louce v Ostravě, kde proběhne 27. ročník veletrhu škol nejen Moravskoslezského kraje, Středoškolák, vysokoškolák, a veletrhu nejen pracovních příležitostí, ProJob.

Na veletrhu Středoškolák, vysokoškolák se představí střední školy technického, humanitního, uměleckého zaměření a gymnázia z různých měst nejen Moravskoslezského kraje; budete mít příležitost setkat se se zástupci škol jako PORG Ostrava, Střední průmyslová škola, Ostrava - Vítkovice, p. o., Střední pedagogická škola a Střední zdravotnická škola svaté Anežky České, Střední odborná škola ochrany osoba a majetku Ostrava, Monty škola Ostrava-Poruba, Střední škola zahradnická a technická Litomyšl, Gymnázium a Letecká střední odborná škola Moravská Třebová, Střední lesnická škola v Hranicích, Střední rybářská škola a Vyšší odborná škola vodního hospodářství a ekologie Vodňany, Trauferova střední odborná škola veterinární Kroměříž a mnoho dalších. Z vysokých škol se těšte na Univerzitu obrany v Brně, Slezskou univerzitu v Opavě či Vysokou školu báňskou – Technickou univerzitu Ostrava. Na jednotlivých stáncích budou připraveni osobně zodpovídat vaše dotazy, nabídnou přehled benefitů jako stipendia, rozvojové kurzy, řidičská oprávnění, stáže, možnosti zahraničního studia a mnoho dalšího.

V rámci doprovodného programu se můžete těšit na výstavu pod názvem „Mnichov, Okupace, Osvobození“, kterou jsme pro vás připravili ve spolupráci s Českým svazem bojovníků za okupaci. Střední škola ochrany osob a majetku s.r.o. Ostrava předvede ukázky sebeobrany, Střední škola služeb a podnikání Ostrava módní přehlídku, Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická s.r.o. AGEL rychlou zdravotnickou pomoc s ukázkami zranění. Organizace Nevypusť duši se bude věnovat psychohygieně, na jejich stánku si budete si moci vyzvednout 7 zásad zdravé psychohygieny či Manuál pro blízké. Chybět nebudou praktické kadeřnické či kosmetické ukázky. Po oba dny si můžete aktivně zasoutěžit na stánku zábavního centra Horník anebo jen tak si vychutnejte hudební doprovod skupiny Rytmy centra Čtyřlístek. 

Každoročně je součástí veletrhu tzv. přátelská snídaně pořádána pro zástupce škol, kde se představí různé projekty a organizace, které mohou být školám nápomocny v jejich dalším rozvoji např. formou zajímavých projektů pro studenty a pedagogy.  Stejně jako v předchozích ročnících se snídaně bude konat v Konferenčním sále 3. patra a představí se zde krom zástupců Černé louky s.r.o., Moravskoslezského kraje a statutárního města Ostrava např. organizace Nevypusť duši či Dům zahraniční spolupráce. Během snídaně bude příležitost pro networking a navázání nových kontaktů. Snídaně začíná v 9:00 a je nutné se na ni registrovat u paní Ježkové (denisa.jezkova@cerna-louka.cz). 

Veletrh nejen pracovních příležitostí ProJob nabídne pestrou škálu tuzemských i zahraničních firem a společností, personální, pracovní, vzdělávací a rekvalifikační agentury a úřad práce. Nabízet budou aktuální volné pracovní pozice, brigády, možnosti dalšího vzdělávání v rámci pomaturitního studia, školení a rekvalifikace, v nabídce budou také zajímavé stáže či pracovní pobyty, aktuální novinky a trendy na trhu práce.

Veletrhy se konají za podpory Moravskoslezského kraje pod záštitou náměstka hejtmana Moravskoslezského kraje, Mgr. Stanislava Folwarczneho a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. 


Termín konání:
pátek   6. 12. 2019  9:00 – 17:00 
sobota 7. 12. 2019  9:00 – 14:00
Místo konání: Černá louka v Ostravě, Pavilon A

Autor / zdroj: Jana Jílková

DALŠÍ ČLÁNKY

Na D1 u obce Kujavy skončilo auto na střeše

V sobotu, krátce po půl deváté ráno, se na dálnici D1 u obce Kujavy stala dopravní nehoda, u které došlo ke zranění jedné osoby, pro kterou přiletěl v

Manévry v centru Zlína

Po dvou hodinách policisté ukončili prohledávání obchodních center ve Zlíně, kde prozatím neznámý pachatel ohlásil uložení výbušniny.

Bude Jevíčko historickým městem roku?

Do soutěže o titul Historické město roku 2019 bylo za Pardubický kraj nominováno Jevíčko.

DNES SE STALO

HISTORIE18. ledna 1409

vydal Václav IV. Dekret kutnohorský, kterým omezil vliv cizinců na pražské univerzitě.

PŘÍRODA18. ledna 1969

byla v Moravském krasu objevena Amatérská jeskyně. Tento jeskynní systém je se svými téměř 45 kilometry nejdelším jeskynním systémem ve Střední Evropě.

POZVÁNKA OBRAZEM