KULTURA / Výstavy

Datum konání: čtvrtek 16. 1. 2020

Pět biografií přiblíží pět osudů v kontextu událostí moderních dějin 20. století

TEREZÍN

Muzeum ghetta zve všechny zájemce na zahájení dokumentární výstavy Německého kulturního fóra Východní Evropa nazvané „Schalekovi - středoevropská rodina. Sto let historie v pěti životech“. Vernisáž proběhne v předsálí kina Muzea ghetta (Komenského 148, Terezín) ve čtvrtek 16. ledna 2020 ve 14 hodin.

Pět biografií přiblíží pět osudů v kontextu událostí moderních dějin 20. století. Robert Schalek, Alice Schalek, Malva Schalek (terezínská umělkyně Malvína Schalková), Lisa Fittko a Fritz Schalek jsou jména spjatá s židovským životem v Čechách a s životem v ghettu Terezín.

Součástí vernisáže výstavy bude komentovaná prohlídka výstavy v českém jazyce od autora výstavy Ralfa Pasche a zástupkyně Německého kulturního fóra Východní Evropa Tanji Krombach, hudební vystoupení a promítnutí krátkého filmu.

Výstava bude ode dne následujícího po akci přístupná denně od 9 do 17:30 hodin a bude ukončena 15. března 2020.

Autor / zdroj: Tomáš Rieger
Popis: Plakát k výstavě.
Plakát k výstavě.
Autor / zdroj: Tomáš Rieger

DALŠÍ ČLÁNKY

Na D1 u obce Kujavy skončilo auto na střeše

V sobotu, krátce po půl deváté ráno, se na dálnici D1 u obce Kujavy stala dopravní nehoda, u které došlo ke zranění jedné osoby, pro kterou přiletěl v

Manévry v centru Zlína

Po dvou hodinách policisté ukončili prohledávání obchodních center ve Zlíně, kde prozatím neznámý pachatel ohlásil uložení výbušniny.

Bude Jevíčko historickým městem roku?

Do soutěže o titul Historické město roku 2019 bylo za Pardubický kraj nominováno Jevíčko.

DNES SE STALO

HISTORIE18. ledna 1409

vydal Václav IV. Dekret kutnohorský, kterým omezil vliv cizinců na pražské univerzitě.

PŘÍRODA18. ledna 1969

byla v Moravském krasu objevena Amatérská jeskyně. Tento jeskynní systém je se svými téměř 45 kilometry nejdelším jeskynním systémem ve Střední Evropě.

POZVÁNKA OBRAZEM