CESTOVÁNÍ / Letní aktivity

Popis:
2.10.2018

Ve středu se Bohumín obleče do plavek, jde o rekord

BOHUMÍN

Bohumínští rádi lámou rekordy a sportují. Na své si tak přijdou už tuto středu 3. října při tradičním celorepublikovém závodě Plave celé město. Z jedenácti účastí v soutěži si Bohumíňáci už osmkrát „vyplavali“ zlato. I letos se budou od 6 hodin ráno do 20 hodin večer prát nejen o vítězství, ale také o rekord. Chtějí pokořit svůj vlastní z roku 2014, kdy se do soutěže zapojilo 1 142 plavců. Loni jim k jeho překonání scházelo 48 soutěžících.

„Účast v Bohumíně byla vloni opět nejvyšší v České republice, sousední Orlová, která skončila druhá, měla o 400 plavců méně než my. Opakovaně jsme tak v soutěži překonali hranici tisícovky soutěžících, ale bohužel náš vlastní rekord v návštěvnosti ani loni nepadl. Věříme, že letos se to konečně podaří. Zveme k nám všechny naše příznivce i jejich rodiny a kamarády. Vítáme děti i seniory. Na věku, ani plaveckém výkonu příliš nezáleží, jde o chuť zapojit se do týmové hry. Všichni budou mít vstup zdarma a jako poděkování od nás obdrží ještě volňáska pro další vstup,“ uvedl vedoucí bohumínského aquacentra Jaromír Voráč.

Pro účast v soutěži stačí jakýmkoliv stylem a tempem absolvovat povinných sto metrů, což jsou v bohumínském aquacentru čtyři bazény. Bojovat za bohumínské barvy mohou i ti, kteří ve městě nebydlí, ale jezdí si sem pravidelně zaplavat. Po absolvování povinné stovky si soutěžící mohou užívat tobogánu, vířivky či relaxačního průplavového bazénu. Pořadatelé mezitím ohodnotí jejich výkony podle soutěžních bodovacích tabulek, které jsou přizpůsobeny věku a pohlaví. Každý účastník tak může pro Bohumín získat 1 až 28 bodů. Na nejrychlejší, nejmladší a nejstarší plavce i plavkyně čekají kromě volňásků do aquacentra i zajímavé ceny.

Plavecké soutěže se účastním pravidelně každý rok a letos se do ní zase zapojím. Budu rád, když Bohumíňáci opět dokáží, že umí táhnout za jeden provaz a přijdou ve středu ve velkém bojovat za své město,“ uvedl bohumínský starosta Petr Vícha.

Plavecká soutěž měst probíhá pod záštitou České unie sportu. Vznikla v roce 1992 a letos se uskuteční už 27. ročník. Nejúspěšnější města v každé kategorii obdrží diplom a prestižní pohár. Bohumín se do soutěže zapojuje už podvanácté, osmkrát v ní (kategorie město do 50 tisíc obyvatel) přitom zvítězil.

Autor / zdroj: Mgr. Lucie Balcarová

Doporučujeme

Bezamalgamu.cz - Investice, která Vám změní život

O nebezpečí amalgámu toho již bylo napsáno hodně. Pozor na časovanou bombu ve vašich ústech. Pozor na těžké kovy, BPA a radioaktivní materiály v bílých kompozitních dentálních výplních. Více na www.bezamalgamu.cz.

MAGMARELAX® - Nejprodávanější izolace

Zateplíme strop za 3 hodiny a Vy ušetříte tisíce! Izolace střechy a podlahy na půdě Vás ochrání před horkými letními dny a v zimě ušetří peníze.

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

V bohumínské mateřince Rafík rozšířili dětem zahrádku

Dřevěná terasa, bylinkový a květinový záhon i skalka, to jsou novinky, o které se letos rozrostla zahrada městské mateřské školy Rafík v centru Bohumí

Post

Do Česka přichází vodní virtuální realita vyvinutá v Silicon Valley

Češi se mohou ponořit do hlubin oceánu. Umožní jim to první vodní virtuální realita DIVR, která nově přichází do Česka. Revoluční forma zábavy byla př

Post

Ve čtvrtky si v dílničkách v Železném Brodě můžete zkusit, jak se vyrábí sklo

Období oblíbeného putování po stopách skřítka Střípka opět začíná. Tentokrát pro vás v Železném Brodě připravili mnoho doplňujících soutěží a rébusů,

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.beautyexpo.cz www.bezamalgamu.cz

REKLAMA