CESTOVÁNÍ / Náš tip

Popis:
18.6.2018

Relaxační zóna letos podruhé oživí letní sezonu na kroměřížském náměstí

KROMĚŘÍŽ

Kroměřížská radnice letos opět na letní měsíce připravuje relaxační zónu na Velkém náměstí. Otevře se ve středu 20. června v 15:00, kdy bude na náměstí také slavnostně odhalena 3D malba s motivem kroměřížského podzemí, která se na náměstí vrátí po dvou letech.

„Zóna bude opět sloužit k odpočinku, posezení i k pořádání pohybových a kulturních aktivit. Bude také zázemím letošní turistické sezony zaměřené na děti, rodiny a mladé lidi,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

Zóna se bude nacházet na ploše kolem 200 metrů čtverečních. Město zajistí sedačky, stolky, lehátka, zastínění, wi-fi připojení na internet, dva dřevěné stánky pro zázemí, mobilní zeleň, herní koutek, přívod elektřiny i odpadkové koše včetně odvozu odpadu. Provozovatel zóny, Planorbis ČSOP Kroměříž, zajistí občerstvení a bude se spolu s městem podílet i na programu zóny, která nabídne až do 2. září celkem více než 70 akcí.

„První týden po otevření bude občerstvení fungovat v podobném režimu jako loni. Poté budou na náměstí umístěny dva moduly, kdy jeden bude fungovat jako stánek s občerstvením a druhý poslouží nejen v případě nepříznivého počasí jako vnitřní odpočinková zóna s posezením, sedacími vaky i knihami,“ popsala Marcela Nehodová z radničního odboru kultury a cestovního ruchu. Při otevření zóny 20. června se budou zdarma půjčovat motokáry pro děti i dospělé a od 17:00 bude na náměstí hrát DJ Czida.

Zóna bude každý další den otevřena od 11:00 do 22:00. Dětem nabídne tvořivé dílny, zumbu, pískohraní, jógu s beruškou, hravé cvičení, nerf střelnici, hry Člověče, nezlob se a Dáma a další aktivity. Dospělí se mohou těšit na koncerty různých žánrů, intuitivní malování, besedy, přednášky i na dny regionálních hanáckých specialit a kuchyní různých národů, například maďarskou, francouzskou či japonskou. Zónu oživí i pouliční umělci. „Program bude zdarma. Informace budou na webu www.kromeriz.eu a na speciální facebookové stránce zóny,“ dodala Nehodová.

Kroměřížská radnice loni provozovala relaxační zónu na Velkém náměstí poprvé. Zóna byla vítaným oživením letních měsíců ve městě. Nabídla celkem více než 60 různých kulturních a sportovních akcí, na kterých se podílela sportovní centra a kluby, taneční skupiny i spolky. Kroměříž již dávno neláká turisty jen na památky UNESCO – na zámek a Podzámeckou a Květnou zahradu. Město loni navštívilo téměř půl milionu lidí, řada z nich jezdí na velké akce konané na území města.

Radnice letošní sezonu zaměřila na dvě stěžejní témata. Prvním je připomínka 100. výročí vzniku Československa a dalších osmičkových výročí včetně roku 1848, kdy se ve městě konal Říšský sněm rakousko- uherské monarchie. Druhé téma, jehož součástí je i relaxační zóna, charakterizuje slogan „Kroměříž 2018 – pro mladé věkem i duchem“.  Sezonu zahájily květnové závody dračích lodí na Bágráku a historická slavnost Ve stínu vřavy.

Příjemným překvapením byl pak na konci května první ročník mezinárodního festivalu živých soch, na který do Kroměříže odhadem přijelo kolem 20.000 lidí. Akce se tak hned napoprvé zařadila mezi vůbec nejnavštěvovanější ve městě. V červnu město pořádalo oblíbený Vybarvený běh. Na sezonu připravilo také geolokační hru nazvanou „Kde je Giovanni?“.  Mezi lákadla pro děti a mladé návštěvníky bude patřit i výstava hraček v Muzeu Kroměřížska, zoo koutek v Podzámecké a labyrinty Květné zahrady, kostýmované prohlídky města, tajemstvím opředené Hledání pokladu biskupa Bruna, zrcadlové bludiště na Velkém náměstí nebo Dětský svět na výstavišti Floria.

Autor / zdroj: Jan Vondrášek

Doporučujeme

MAGMARELAX® - Nejprodávanější izolace

Zateplíme strop za 3 hodiny a Vy ušetříte tisíce! Izolace střechy a podlahy na půdě Vás ochrání před horkými letními dny a v zimě ušetří peníze.

Bezamalgamu.cz - Investice, která Vám změní život

O nebezpečí amalgámu toho již bylo napsáno hodně. Pozor na časovanou bombu ve vašich ústech. Pozor na těžké kovy, BPA a radioaktivní materiály v bílých kompozitních dentálních výplních. Více na www.bezamalgamu.cz.

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Elektromobily lze nově rychlodobít také u teplického Kauflandu

Nejnovější lokalitou řetězce Kaufland, kde lze nalézt rychlé dobíjení pro elektromobily, jsou Teplice. Kaufland ve spolupráci s ČEZ i tady nabízí záka

Post

Vánoční provedení dvou Rybových mší v Ostravě a Haydna v Klimkovicích

Nejméně na dvou místech v Ostravě zazní v rámci štědrovečerních oslav Kristova narození dvě nejhranější vánoční mše Jakuba Jana Ryby - první v latině

Post

Muzeum Karla Zemana vystavuje kostýmy a rekvizity z pohádky Čertí brko

Unikátní výstava kostýmů a rekvizit z nové české pohádky Čertí brko umožňuje nahlédnout do zákulisí natáčení a z blízka si prohlédnout originální film

PARTNEŘI

www.bezamalgamu.cz www.ippolna.cz www.beautyexpo.cz

REKLAMA