SPORT / Hokej

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
Autor / zdroj: hcdynamo.cz
15.1.2020

Změny ve vedení HC Dynamo Pardubice

PARDUBICE

Dozorčí rada HC Dynamo Pardubice odvolala v úterý večer z pozice předsedy představenstva a generálního ředitele klubu Martina Sýkoru, který funkci šéfa klubu zastával od května 2019.

„Vzhledem k tomu, že má dozorčí rada indicie k tomu domnívat se, že Martin Sýkora hrubě porušil povinnosti vyplývající z povinností člena představenstva, především tím, že přijímal nehospodárná manažerská rozhodnutí a uzavíral nehospodárné závazky bez přiměřené garance finančního krytí, odvolala ho dozorčí rada bez nároku na odstupné,“ okomentoval odvolání Sýkory předseda dozorčí rady a zástupce majoritního akcionáře, statutárního města Pardubice, Martin Charvát.

Do pozice člena představenstva, který se vzápětí stal jeho předsedou, jmenovala dozorčí rada Ivana Čonku. Jeho hlavním úkolem bude nejen ekonomická stabilizace klubu, ale také „ozdravení“ všech procesně-právních úkonů, které klub činí.

Členem představenstva se stal také Ondřej Heřman, jehož hlavním úkolem je udržet klub v extralize, aby se reklamní slogan „70 let mezi elitou“, se kterým Dynamo vstoupilo do sezony, nestal výsměchem. Funkční období pana Heřmana bude velmi krátké, skončí 15. března na konci základní části extraligové soutěže. To proto, že Ondřej Heřman má ambici stát se strategickým partnerem a akcionářem, kterého město coby současný většinový vlastník klubu hledá.

„O pozici předsedy dozorčí rady jsem neusiloval, ale ve chvíli, kdy jsem byl týden před Vánoci zvolen, jsem si jako hlavní úkol stanovil připravit klub k prodeji, tak aby nový partner přebíral strategický podíl se všemi potřebnými informacemi, bez pomyslných kostlivců ve skříni. Proto jsem nařídil audit a analýzu smluv a povinností, které z nich pro klub vyplývají,“ vysvětlil primátor Pardubic a předseda dozorčí rady HC Dynamo Pardubice Martin Charvát.

Dozorčí rada se v úterý také jednomyslně shodla na tom, že členem představenstva zůstává Dušan Salfický.

Autor / zdroj: Iveta Koubková

DALŠÍ ČLÁNKY

Rodiče se nemusí obávat. Pediatrů v Rožnově je a bude dostatek

Město Rožnov momentálně řeší situaci kolem dětské lékařky MUDr. Ivy Šebestové, která nedávno oznámila ukončení činnosti a odchod do penze. Mnozí rodič

V Bohumíně navýšili rozpočet o 107 milionů

Díky úsporám, dotacím, vyššímu výběru daní i úvěru zvyšují v 21tisícovém Bohumíně letošní 800miliionový rozpočet o dalších 107 milionů korun.

Náchod koupil budovu staré polikliniky

Zastupitelstvo města Náchoda schválilo koupi pozemku a budovy čp. 665 na Denisově nábřeží. Jedná se o budovu staré polikliniky, jejíž prostory využívá

DNES SE STALO

HISTORIE18. února 1318

schválila Pražská Městská rada na Starém Městě status krejčovského cechu, který je nejstarším známým a dochovaným cechovními statutem v Čechách.

KULTURA18. února 1929

poprvé byli vyhlášeni vítězové filmové ceny Oscar. Ceny ale byly předány o měsíc později.

VESMÍR18. února 1930

Clyde Tombaugh při studiu fotografií, které pořídil v lednu, objevil trpasličí planetu Pluto.

POZVÁNKA OBRAZEM